Iga Świątek poznała rywalkę w trzeciej rundzie. Kim jest Wang Xinyu?

Akt. 02/06/2023, 08:25 GMT+2

Iga Świątek poznała rywalkę w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. O awans do 1/16 finału liderka światowego rankingu powalczy z Chinką Wang Xinyu.

Iga Świątek rozpoczęła spotkania z Claire Liu w 2. rundzie Roland Garros

Świątek (1. WTA) awansowała do trzeciej rundy po zwycięstwie z Claire Liu (102. WTA). Polka tylko w pierwszym secie miała pewne kłopoty z rywalką, ale po 90 minutach rywalizacji pokonała Amerykankę 6:4, 6:0.

Xinyu rywalką Świątek

Tego samego dnia grę w 1/32 finału zapewniła sobie Xinyu (80. WTA). O cztery miesiące młodsza od raszynianki tenisistka mierzyła się z minimalnie niżej notowaną Szwedką Rebeccą Peterson (87. WTA). Szczególnie zacięty był ich pierwszy set, zakończony wygraną Chinki w tie-breaku 7-5. W drugiej partii emocji było już mniej, bo zawodniczka z Shenzen triumfowała wyraźnie, 6:2.
W nagrodę Xinyu, która nigdy wcześniej nie dotarła do trzeciej rundy imprezy wielkoszlemowej, zagra z aktualną liderką rankingu, a ich pojedynek będzie dopiero pierwszym na zawodowych kortach.