Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Kim jest Claire Liu?

Michał Rożniatowski

Akt. 31/05/2023, 08:47 GMT+2

Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. W 1/32 finału liderka światowego rankingu zmierzy się z notowaną w drugiej setce Amerykanką Clarie Liu.

Piłka meczowa ze spotkania 1. rundy Świątek - Bucsa

Świątek (1. WTA) awansowała do drugiej rundy po wtorkowym zwycięstwie z Cristiną Bucsą (70. WTA). Choć Polka, szczególnie w pierwszym secie, miała swoje problemy, to finalnie pokonała hiszpańską rywalkę 6:4, 6:0.

Liu rywalką Świątek w drugiej rundzie

Kilkadziesiąt minut później stało się jasne, z kim liderka rankingu zagra w 1/32 finału. Rywalkę wyłonił mecz pomiędzy Szwajcarką Yleną In-Albon (149. WTA) a Liu (102. WTA).
Od początku przewagę na korcie uzyskała wyżej notowana z zawodniczek, która nie miała najmniejszych problemów, by wyeliminować 24-letnią kwalifikantkę. Po trwającym godzinę oraz 14 minut pojedynku triumfowała 6:1, 6:4 i w nagrodę zmierzy się z raszynianką.
Tenisistki grały ze sobą dwukrotnie i dwukrotnie górą była nasza tenisistka - w 2018 roku w Auckland (3:6, 7:5, 6:2) oraz w tegorocznym Indian Wells (6:0, 6:1).