Magdalena Fręch przegrała w Dubaju z Darią Kasatkiną

17/02/2019, 15:22 GMT+1

Magdalena Fręch na 1. rundzie zakończyła udział w turnieju WTA na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,83 mln dol.). Tenisistka z Łodzi, która do głównej drabinki dostała się z kwalifikacji, przegrała z rozstawioną z jedenastką Rosjanką Darią Kasatkiną 3:6, 6:3, 4:6, choć w finałowym secie prowadziła już 4:1. W tym sezonie 21-latka wciąż nie wygrała meczu w drabince głównej turnieju WTA Tour.

Zarówno 14. w światowym rankingu Kasatkina, jak i 180. w tym zestawieniu Fręch w ubiegłym tygodniu wystąpiły w turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze. Nie zagrały jednak przeciwko sobie w spotkaniu grupowym swoich drużyn. Nigdy wcześniej nie miały także okazji zmierzyć się ze sobą.
Rosjanka słabo zaczęła ten sezon. Na pierwszy wygrany mecz w singlu czekała aż do ubiegłego tygodnia, gdy pokonała w Fed Cupie 669. na liście WTA Dunkę Karen Barritzę 6:0, 6:4.

Zmarnowana szansa Fręch

W niedzielę wydawało się, że faworytka po raz kolejny może bardzo szybko pożegnać się z rywalizacją. Dość pewnie wygrała pierwszą odsłonę, ale w kolejnej do głosu doszła Fręch. Łodzianka wyszła na prowadzenie 3:0 i przewagę utrzymała do końca seta, doprowadzając do remisu w całym pojedynku. W decydującej partii wygrywała 4:1, ale nie wykorzystała szansy na sprawienie dużej niespodzianki. Przegrała bowiem pięć kolejnych gemów i odpadła z turnieju. Mecz trwał 2 godziny i 15 minut.
W Dubaju zagrają m.in. czołowe tenisistki światowego rankingu - Japonka Naomi Osaka, Czeszka Petra Kvitova czy Rumunka Simona Halep. One w pierwszej rundzie mają wolny los.
W deblu wystąpi za to Alicja Rosolska, której partneruje Rumunka Mihaela Buzarnescu. Ich pierwszymi rywalkami będą Niemka Anna-Lena Groenefeld i Holenderka Demi Schuurs.
Autor: br / Źródło: PAP; Eurosport