Daria Kasatkina w formie przed Wimbledonem. Wygrała turniej w Eastbourne

29/06/2024, 16:56 GMT+2

Rozstawiona z numerem szóstym Daria Kasatkina wygrała turniej WTA 500 na kortach trawiastych w Eastbourne. W sobotnim finale nie sprostała jej Kanadyjka Leylah Fernandez, przegrywając 3:6, 4:6 w godzinę i 50 minut. To siódmy tytuł w karierze 27-letniej Rosjanki, a pierwszy w tym roku.

Skrót meczu Fręch – Kasatkina w 1. rundzie Roland Garros

W drugiej rundzie turnieju w Eastbourne odpadła Magda Linette, która przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą 4:6, 1:6. Poznanianka rywalizowała także w deblu, ale została pokonana w pierwszej rundzie. Z kolei Magdalena Fręch odpadła w eliminacjach singla.

Próby generalne przed Wimbledonem

Zakończone zawody w Eastbourne oraz toczony równocześnie turniej w niemieckim Bad Homburg to ostatnie sprawdziany tenisistek przed wielkoszlemowym Wimbledonem, który rozpoczyna się w poniedziałek.
W żadnym turnieju na kortach trawiastych w tym sezonie nie zaprezentowała się jeszcze Iga Świątek. Liderka światowego rankingu zrobiła sobie przerwę po triumfie w Roland Garros. Polka rozpocznie Wimbledon od meczu z Amerykanką Sofią Kenin.