Kto kolejnym rywalem Hurkacza w Australian Open?

Akt. 22/01/2024, 09:31 GMT+1

Hubert Hurkacz po raz drugi w karierze awansował do najlepszej ósemki wielkoszlemowego turnieju. W czwartej rundzie Australian Open pokonał w poniedziałek Francuza Arthura Cazaux 7:6(6), 7:6(3), 6:4. Kto będzie rywalem Polaka w ćwierćfinale?

Hurkacz w ćwierćfinale Australian Open! Zobacz piłkę meczową w spotkaniu z Cazaux

Hurkacz, rozstawiony z numerem 9, po raz drugi w tegorocznym Australian Open wyeliminował rywala bez straty seta. Podobnie było na inaugurację, w meczu z Australijczykiem Omarem Jasiką. Potem jednak pojawiły się trudniejsze wyzwania, pięć setów z kwalifikantem z Czech Jakubem Mensikiem w rundzie drugiej i w kolejnej cztery z Francuzem Ugo Humbertem.

Skrót meczu Hurkacz – Mensik w 2. rundzie Australian Open

Z kim zagra Hurkacz w ćwierćfinale Australian Open?

W ćwierćfinale wrocławianin po raz pierwszy w tym roku w Melbourne zmierzy się z tenisistą rozstawionym. Jego rywalem będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew.
W poniedziałek, w meczu czwartej rundy, pokonał on Portugalczyka Nuno Borgesa 6:3, 7:6(4), 5:7, 6:1. Wcześniej z turnieju wyrzucił m.in. Kanadyjczyka Feliksa Augera-Aliassime'a [23] i Fina Emila Ruusuvuoriego, choć przegrywał z nim w setach 0-2.
27-letni tenisista z Moskwy rozstawiony jest w imprezie z trójką. Triumfator US Open 2021 w Melbourne dwukrotnie meldował się w finale – w 2021 i 2022 roku, przegrywając odpowiednio z Novakiem Djokoviciem i Rafaelem Nadalem.
- Daniił był tu w finale, potrafi grać na tych kortach. Na pewno dam z siebie wszystko - powiedział pierwszy polski ćwierćfinalista singlowego turnieju w Melbourne w rozmowie z Eurosportem.
Co ciekawe, w pięciu dotychczas rozegranych bezpośrednich meczach Hurkacz – Miedwiediew trzykrotnie górą był Polak. Na korcie twardym wygrał jednak tylko raz – w marcu 2022 roku w Miami.