Szybki awans Hurkacza. Zna już kolejnego rywala

Akt. 15/01/2024, 13:24 GMT+1

Hubert Hurkacz nie zawiódł w Australian Open. Polski tenisista pokonał w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Melbourne Omara Jasikę z Australii 7:6(4), 6:4, 6:2.

Hubert Hurkacz awansował do 2. rundy Australian Open 2024

26-letni Hurkacz, rozstawiony w Melbourne z numerem dziewiątym, był zdecydowanym faworytem spotkania z Jasiką, sklasyfikowanym na 343. miejscu w światowym rankingu. 26-letni australijski tenisista bośniackiego pochodzenia do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. W przeszłości uchodził za wielki talent, wygrał juniorski US Open w 2014, ale jego karierę brutalnie wyhamowała wpadka dopingowa trzy lata później.

Hurkacz doczekał się szansy

W pierwszym secie trwała walka gem za gem, głównie pod dyktando podającego. Przy stanie 4:4 Hurkacz miał jednak nieoczekiwanie kłopoty, przegrywał już 0:30. Sięgnął wówczas po swoją największą broń - serwis i za chwilę zdobył cztery punkty z rzędu. Było 5:4.

Gem za gem. Hurkacz wygrał 7. gema w meczu z Jasiką w 1. rundzie Australian Open 2024

Jasika walczył dzielnie, ale w tie-breaku górą był Polak, któremu w decydujących piłkach nie zadrżała ręka i wygrał 7-4.

Hurkacz wygrał 1. seta z Jasiką w meczu 1. rundy Australian Open 2024

W drugiej partii doszło do pierwszego break pointa w meczu. Miał go Jasika, ale Hurkacz wybrnął z opresji i doprowadził do wyniku 2:2.

Hurkacz obronił break pointa w 4. gemie drugiego seta meczu z Jasiką w Australian Open 2024

To, czego nie wykorzystał Australijczyk, zrobił Polak, który doczekał się swojej szansy. W gemie numer dziewięć dobrze returnował i w końcu przełamał serwis rywala, wychodząc na prowadzenie 5:4.

Hurkacz przełamał Jasikę w drugim secie meczu 1. rundy Australian Open 2024

Kolejny gem był formalnością, Hurkacz zwyciężył 6:4.

Hurkacz wygrał 2. seta meczu z Jasiką w 1. rundzie Australian Open

Kolejny kwalifikant na drodze Hurkacza

Jakość gry Jasiki spadła, stąd drugi raz z rzędu stracił swoje podanie. Zaraz Hurkacz, po efektownej akcji przy siatce, odskoczył na 2:0. Polak grał pewnie, wszechstronnie, wyraźnie dominując na korcie. Efekt? Bezdyskusyjna wygrana 6:2 w trzecim secie.
Spotkanie trwało dwie godziny i 11 minut.

Rywalem Hurkacza w drugiej rundzie będzie kolejny kwalifikant, 18-letni Czech Jakub Mensik (142. ATP), który wyeliminował Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:3, 7:5, 7:5. Do tej pory największym sukcesem tenisisty z Wrocławia w Melbourne jest czwarta runda z zeszłego roku.

Skrót meczu Jasika - Hurkacz w 1. rundzie Australian Open 2024

Transmisje z turnieju Australian Open 2024, który potrwa do 28 stycznia, na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.