Dramatyczna sytuacja na korcie. Tenisista nie mógł ustać na nogach

Akt. 31/07/2023, 23:15 GMT+2

Przerażające sceny w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Przy prowadzeniu 4:1 Chińczyk Yibing Wu zasłabł w pojedynku z Japończykiem Yosuke Watanukim. Z kortu podnosili go fizjoterapeuta i sędzia. Spotkania już nie wznowiono.

Chiński kwalifikant Yibing Wu wyeliminował w 1. rundzie US Open rozstawionego z nr 31 Gruzina

Poniedziałek w Waszyngtonie był upalny. Temperatura w cieniu dochodziła do 30 st. Celsjusza, przy 43-procentowej wilgotności.

Najgorsza pora dnia

Wu i Watanuki zameldowali się na korcie numer pięć przed godziną 14.00, co oznacza, że rywalizację zaczęli w najwyższej temperaturze. Sklasyfikowany na 90. miejscu w rankingu Wu w takich warunkach w Rock Creek Park Tennis Center wytrzymał tylko 19 minut rywalizacji.
Po piątym gemie, prowadząc 4:1, schodząc na przerwę, runął na swoje krzesło, a następnie wprost na kort. Chłopiec z obsługi nie zdążył nawet rozłożyć chroniącego przed słońcem parasola. Z pomocą Chińczykowi ruszył turniejowy fizjoterapeuta oraz sędzia. Zawodnik, choć przytomny, nie był w stanie kontynuować meczu.
Do drugiej rundy awansował Watanuki, 99. rakieta świata. Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z trójką Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.
23-letni Wu w przeszłości był liderem juniorskiego rankingu. W maju tego roku osiągnął 54. miejsce w rankingu ATP. W lutym wygrał w Dallas pierwszy w karierze turniej elitarnego cyklu. Jego najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie pozostaje trzecia runda z ubiegłorocznego US Open.