Nick Kyrgios przegrał z Wu Yibingiem w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 250 w Stuttgarcie

Michał Rożniatowski

14/06/2023, 13:32 GMT+2

Nie tak Nick Kyrgios wyobrażał sobie powrót na kort po blisko półrocznej przerwie. Australijczyk przegrał już w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Stuttgarcie, wywołując przy okazji spór o kolor ręczników zapewnianych tenisistom przez organizatorów.

Nick Kyrgios wycofał się z Australian Open

Dla Kyrgiosa (25. ATP) wtorkowe spotkanie było pierwszym od grudnia 2022 roku i pokazowego starcia z Grigorem Dimitrowem (26. ATP) w ramach turnieju World Tennis League w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Później Australijczyk musiał pauzować z powodu kontuzji kolana, która wykluczyła go z występu w wielkoszlemowym Australian Open, a także Roland Garros.

Kyrgios uderza w organizatorów i apeluje do fanów

28-latek wrócił do rywalizacji podczas imprezy na kortach trawiastych w Stuttgarcie, a jego pierwszym rywalem był Wu Yibing (64. ATP). Po dość zaciętym meczu, szczególnie w pierwszym secie, lepszy okazał się Chińczyk, który triumfował 7:5, 6:3.
Znany z kontrowersyjnych zachowań Kyrgios nie byłby jednak sobą, gdyby nie okrasił swojego powrotu chociażby małym skandalem. Tym razem poszło o kolorowe ręczniki z nazwą sponsora, jakie tenisiści mają do dyspozycji w trakcie swoich pojedynków w Niemczech.
- Nie proszę, byście przenosili góry. Potrzebuję tylko białych ręczników podczas meczów. [...] One lepiej wchłaniają pot, a w szatni mamy właśnie takie - rzucił na konferencji prasowej.
- Dbacie tylko o siebie. Kiedy zaczniecie dbać o zawodników? - wymownie pytał po spotkaniu finalista Wimbledonu z 2022 roku.

Nick Kyrgios to finalista zeszłorocznego Wimbledonu

Później, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Kyrgios zwrócił się także z apelem do swoich kibiców.
"Proszę Was, moich fanów, o cierpliwość... Powrót do miejsca, w którym byłem, jest procesem. Wiem, że trudno Wam patrzeć na takie moje występy jak ten, ale potrzebuję trochę czasu i mam nadzieję, że wkrótce będzie lepiej" - napisał na Twitterze.