ATP 1000 Miami: Daniił Miedwiediew i Jannik Sinner zagrają o finał. Okazja do rewanżu za Australian Open

Mariusz Czykier

28/03/2024, 18:31 GMT+1

Daniił Miedwiediew wygrał 6:2, 7:6 (9-7) z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym spotkanie w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. O finał zagra z Włochem Jannikiem Sinnerem, z którym ostatni raz mierzył się w meczu o wielkoszlemowy tytuł w Australian Open. W Melbourne górą był włoski tenisista. Czy Rosjanin zrewanżuje się za ostatnią porażkę?

Skrót meczu Miedwiediew - Jarry w 4. rundzie turnieju ATP w Miami

Ćwierćfinałowe spotkanie czwartego obecnie na liście ATP Miedwiediewa z notowanym w trzeciej dziesiątce Chilijczykiem w pierwszym secie był raczej jednostronny. Rosjanin na jego rozstrzygnięcie potrzebował niewiele ponad pół godziny.
W drugiej partii zrobiło się nagle nieco trudniej. Jarry przyspieszył.
- Zaczął nagle grać znacznie lepiej, wymiany zrobiły się długie, każdy punkt stawał się trudniejszy do zdobycia - relacjonował po meczu Miedwiediew. - Do tego lepiej serwował i w tie-breaku wszystko rozbiło się o kilka punktów - dodał, chwaląc przy tym znakomitą atmosferę na widowni, która mocno dopingowała chilijskiego tenisistę.

Rewanż za finał Australian Open

W półfinale przyjdzie mu zmierzyć się z Sinnerem, który wcześniej pokonał 6:4, 6:2 Czecha Tomasa Machaca.

Skrót meczu Sinner - Machac w 4. rundzie turnieju ATP w Miami

Miedwiediew i Sinner grali przeciw sobie już dziesięć razy, a sześć z tych meczów zakończyło się zwycięstwem Rosjanina. Jednak ich ostatnia batalia długo bolała urodzonego w Moskwie zawodnika. W meczu o tytuł w Melbourne prowadził po dwóch setach 2:0, po czym wypuścił wygraną z ręki i po raz trzeci w karierze kończył Australian Open pokonany w finale.
W półfinałowym pojedynku w Miami będzie miał okazję do rewanżu.
Drugą półfinałową parę poznamy w nocy z czwartku na piątek, gdy swoje mecze zakończą Niemiec Alexander Zverev z rewelacyjnie spisującym się na Florydzie Węgrem Fabianem Marozsanem oraz Hiszpan Carlos Alcaraz, który o półfinał zagra z pogromcą Huberta Hurkacza Bułgarem Grigorem Dimitrowem.