Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen 2023: wyniki z treningów i relacja - Skoki narciarskie TCS

06/01/2023, 14:57 GMT+1

Halvor Egner Granerud bardzo pewnie wygrał trening przed piątkowymi zawodami Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Kamil Stoch był czwarty, a Piotr Żyła szósty. Gorzej tym razem poszło Dawidowi Kubackiemu. Transmisja w Eurosporcie, w TVN i w Eurosport Extra w Playerze.

W piątkowym konkursie w Bischofshofen Kubacki spróbuje wyprzedzić lidera klasyfikacji 71. Turnieju Czterech Skoczni Graneruda. Norweg triumfował w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, a Polak wygrał zawody w Innsbrucku.
Po trzech konkursach TCS Granerud ma 877,8 pkt. Wicelider Kubacki traci do niego 23,4 pkt. Kolejne miejsca zajmują Słoweniec Anze Lanisek, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Polacy po treningu

Piątkowy trening przed konkursem wygrał w wielkim stylu Granerud. Norweg skoczył 140,5 metra z obniżonego rozbiegu (z 11. belki, a nie jak większość zawodników z 12.). Jego nota 101 pkt robiła wrażenie.
Z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który po skoku na odległość 136,5 m (nota 88,5 pkt) zajął czwarte miejsce. Szósty był Żyła, który osiągnął 133 metry (96,1 pkt).
Gorzej tym razem poszło Kubackiemu. Lider polskiej kadry skoczył z 11. belki startowej 129 metrów, dostał notę łączną 79,2 pkt, co dało mu 16. lokatę.
Pozostali Biało-Czerwoni wypadli jeszcze słabiej. Paweł Wąsek uzyskał 127 m (29. miejsce), Stefan Hula - 117,5 (43.), a Jan Habdas 115 m (46.)
Początek zawodów w piątek o godz. 16:30. Transmisja w Eurosporcie, w TVN i w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacja i wyniki na żywo w eurosport.pl.

Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP