Skoki narciarskie Wisła 2021: wyniki Polaków w 1. serii niedzielnego konkursu – Puchar Świata

05/12/2021, 16:03 GMT+1

Polscy kibice bardzo liczyli w niedzielę na przełamanie Biało-Czerwonych w konkursie Pucharu Świata w Wiśle, lecz pierwsza seria rozczarowała pod tym względem. Z jedenastu naszych reprezentantów tylko trzem udało się awansować do finałowej fazy zawodów.

Andrzej Stękała

Najlepiej z Polaków w pierwszej serii spisał się Kamil Stoch, który w Wiśle pięciokrotnie stawał już na podium indywidualnych konkursów PŚ i dwukrotnie wygrywał. Tym razem uzyskał 117 metrów (114,2 pkt) startując z 10. belki, co wystarczyło do zajęcia 9. miejsca przed drugą częścią.
Prowadzi Austriak Jan Hoerl po skoku na 121 metrów.

Reszta Polaków na odległych pozycjach

Oprócz trzykrotnego mistrza olimpijskiego z Biało-Czerwonych awans wywalczyli również: Piotr Żyła (115 m; 106,3 pkt) i Aleksander Zniszczoł (116,5 m; 105,9 pkt). Obaj uplasowali się w trzeciej dziesiątce, odpowiednio na 25. i 27 pozycji.
Kwalifikacji do drugiej serii nie wywalczyli: Dawid Kubacki (113 m – 32. miejsce), Paweł Wąsek (107 m – 40.), Tomasz Pilch (106,5 m – 41.), Stefan Hula (104 m – 43.), Jakub Wolny (104,5 m – 45.), Jan Habdas (100 m – 46.), Klemens Murańka (101,5 m – 47.) i Andrzej Stękała (100,5 m – 49.). Wystartowało 50 zawodników.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl