Skoki narciarskie kobiet Lillehammer 2021: wyniki i relacja - Puchar Świata

04/12/2021, 20:08 GMT+1

Reprezentantka Niemiec Katharina Althaus wygrała sobotnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Marita Kramer, dzięki czemu odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Polskę reprezentowała Kinga Rajda, ale punktów nie zdobyła.

Althaus prowadziła już po pierwszej serii, lądując na 96. metrze skoczni Lysgaardsbakken (HS98). W drugiej skoczyła pół metra bliżej, potwierdzając znakomitą dyspozycję.
Druga była Kramer (skoczyła 95 i 95,5 m). To wystarczyło, by znakomita Austriaczka odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedzając dopiero dziewiąta w sobotę Emę Klinec ze Słowenii o 21 punków.
Podium uzupełniła Ursa Bogataj. Słowenka również uzyskiwała imponujące odległości - 95,5 oraz 96,5 m.

Rajda nie sprawiła niespodzianki

Polskę w Lillehammer reprezentowała Rajda. Na premierowe punkty w tym sezonie będzie musiała jednak poczekać.
20-latka ze Szczyrku zakończyła zawody już po pierwszej serii, uzyskując zaledwie 78,5 m. To przełożyło się na 37. miejsce na 40 zawodniczek, które przystąpiły do konkursu.
W niedzielę odbędą się czwarte zawody indywidualne kobiet w tym sezonie. Zawodniczki znów skakać będą w Lillehammer, ale tym razem na większym obiekcie (HS140).
Transmisja od godz. 17.20 w Eurosporcie 2 oraz Playerze.
Autor: Skrz/twis / Źródło: eurosport.pl