Puchar Świata kobiet w Rasnovie 2021: wyniki i relacja - skoki narciarskie

18/02/2021, 15:40 GMT+1

Kamila Karpiel zdobyła pierwszy punkt Pucharu Świata w tym sezonie. Podczas konkursu w rumuńskim Rasnovie Polka zakończyła rywalizację na 30. miejscu. Wygrała Słowenka Nika Kriznar.

Kriznar skoczyła 92 i 91 m. O 2,8 punktu wyprzedziła Japonkę Sarę Takanashi (88 i 93,5 m). Trzecie miejsce ze stratą 5,6 pkt. zajęła Norweżka Silje Opseth (85 i 95,5 m).

Pierwszy punkt w sezonie

Karpiel uzyskała 76 oraz 75 m. Dało jej to 30. miejsce, za które zdobyła swój pierwszy w tym sezonie punkt.
Druga z Polek Anna Twardosz odpadła po pierwszej serii. 69 m dało jej 39. pozycję.
W klasyfikacji generalnej Kriznar o 45 pkt. wyprzedza Takanashi. Twardosz jest 43., a Karpiel i Kinga Rajda ex aequo na 46. miejscu.

W piątek odbędzie się także indywidualny konkurs kobiet, a na sobotę zaplanowano jedyne w sezonie zmagania drużyn mieszanych.
Rywalizacja w Rasnovie jest ostatnią przed rozpoczynającymi się 24 lutego w Oberstdorfie mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. Zmagania będzie można oglądać na antenie Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.
Autor: Skrz/TG / Źródło: PAP