Planica. Piotr Żyła: wszystkie skoki były dzisiaj bardzo fajne

22/03/2019, 17:17 GMT+1

To był dzień Piotra Żyły. Z Polaków to on najdalej latał na mamuciej skoczni w Planicy i był trzeci w konkursie. - Wszystkie skoki były bardzo fajne - podsumował przed kamerą Eurosportu.

Żyła w pierwszej serii poleciał 242 m, zajmując na półmetku trzecią pozycję. W drugiej wylądował nieco krócej - 234 m, choć i tak pewnie utrzymał miejsce na podium. Zwyciężył Niemiec Markus Eisenbichler, który wyprzedził prowadzącego po pierwszym skoku Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

- Wszystkie skoki były dzisiaj bardzo fajne. Lubię być w Planicy, latać tutaj, a jeszcze tak daleko, to w ogóle bajka - wyznał Żyła w rozmowie z reporterem Eurosportu.

Nie wiedział, że osiągnął 200. podium w indywidualnych występach polskich skoczków w Pucharze Świata.

- To ładnie - uśmiechnął się. - Czy smakuje to inaczej? Nie zastanawiałem się nad tym. Fajnie być na podium, zwłaszcza dzisiaj, kiedy świeciło słońce, a pogoda była wyśmienita - skwitował Żyła.

Siódme podium w sezonie

Skoczek z Wisły po raz 11. w karierze stanął na podium zawodów PŚ, a po raz siódmy w tym sezonie. Poprzednio 16 lutego w Willingen.

W piątek Dawid Kubacki zajął siódmą pozycję, 12. był Jakub Wolny, a 18. Kamil Stoch.

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy. Biało-Czerwoni wystąpią w składzie: Wolny, Stoch, Kubacki i Żyła. Na niedzielę zaplanowano kończące sezon zawody indywidualne, tradycyjnie z udziałem czołowej "30" Pucharu Świata.

Transmisje z konkursów na antenach Eurosportu. Relacje na żywo w eurosport.pl.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl