Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach narciarskich 2022. Kto wygrał? Które miejsca zajęli Polacy?

20/03/2022, 11:21 GMT+1

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach narciarskich 2022. Słoweniec Żiga Jelar dość niespodziewanie okazał się najlepszym lotnikiem zakończonego w niedzielę sezonu. Do samego końca o czołowe miejsca bił się Piotr Żyła, który ostatecznie uplasował się na szóstej lokacie. Jak wypadli pozostali Polacy?

Żyła już w minioną sobotę zasygnalizował wysoką formę na obiekcie im. Heiniego Klopfera W Oberstdorfie. Wówczas skończył rywalizację na piątej pozycji. W niedzielę spisał się jeszcze lepiej, stając na drugim stopniu podium. To był najlepszy występ reprezentanta Polski w całym sezonie, a Żyła dał jasny sygnał, że ma w jego zasięgu jest nawet triumf w całym cyklu.
Po zawodach w Niemczech prowadzili wspólnie Stefan Kraft i Timi Zajc przed Jelarem i właśnie Żyłą.
W samej Planicy rządził Jelar. W piątek był najlepszy i w niedzielę wystarczyło mu do triumfu szóste miejsce. Żyły tym razem w ścisłej czołówce brakowało i ostatecznie zakończył cykl na szóstym miejscu.