Kinga Rajda zajęła ósme miejsce w konkursie indywidualnym w mistrzostwach świata juniorów 2020 - Skoki narciarskie

05/03/2020, 18:16 GMT+1

Słabszy pierwszy skok, drugi już jeden z lepszych w stawce. Kinga Rajda zajęła ostatecznie ósme miejsce w konkursie indywidualnym w mistrzostwach świata juniorów, które odbywają się w Oberwiesenthal. To najlepszy wynik w historii występów polskich zawodniczek w zawodach tej rangi.

W czwartek na niemieckiej skoczni (HS-105) karty rozdawał wiatr. 19-letnia Rajda w pierwszej serii, przy niekorzystnych warunkach, uzyskała 83,5 m. Na półmetku była 14. W kolejnej próbie pokazała drzemiące w niej spore możliwości - 100 m, co pozwoliło jej awansować na ósmą lokatę.
Z pozostałych Biało-Czerwonych 25. była Anna Twardosz (81,5 i 86,5 m), 26. Nicole Konderla (82 i 78 m), dopiero na 54. pozycji uplasowała się Wiktoria Przybyła (60 m).
Złoto wywalczyła Marita Kramer (99 i 101 m). Austriaczka wyprzedziła Theę Minyan Bjoerseth z Norwegii (103 i 90 m) i Włoszkę Larę Malsiner (93,5 i 101 m).

"Zaczyna procentować praca Kruczka"

Rajda w zeszłym miesiącu wywalczyła mistrzostwo Polski, zajmując ex aequo pierwsze miejsce z Joanną Szwab w konkursie na obiekcie w Szczyrku-Skalitem (HS-104). Również w lutym zawodniczka ze Szczyrku zakończyła zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie na szóstej pozycji - najlepszym w historii kobiecej reprezentacji. W pierwszej próbie poleciała 128 m, ustanawiając rekord Polski w długości skoku wśród pań.
- Miejsce, które zajęła Kinga, jest rewelacyjne, a przecież niewiele brakowało, a byłoby jeszcze lepiej. Zaczyna procentować systemowa, dobra praca Łukasza Kruczka (wiosną 2019 roku został trenerem kadry narodowej kobiet - red.) - przekonywał wówczas Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich po 16 konkursach Rajda zajmuje 25. miejsce (93 punkty). Liderką jest Austriaczka Chiara Hoelzl (1066 pkt.).
Autor: kz/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP