Mistrzynie świata w siatkówce poniosły porażkę. Serbia za burtą Ligi Narodów

Mariusz Czykier

Akt. 01/07/2023, 17:53 GMT+2

Siatkarska reprezentacja Serbii przegrała z Dominikaną 2:3 i nie zagra w ćwierćfinale kobiecej Ligi Narodów. Ostatecznie o ich porażce w całej imprezie zadecydowały Japonki, które w sobotę po południu pokonały Tajlandię 3:0. Liderkami rundy grupowej Ligi Narodów są Polki.

Polskie siatkarki w Lidze Narodów

Na początku meczu Serbii z Dominikaną wszystko zdawało się być pod kontrolą aktualnych mistrzyń świata. Pierwszego seta wygrały 25-22. I chociaż w drugiej partii Dominikanki zdołały wygrać różnicą aż dziesięciu punktów (25-15) i doprowadzić do wyrównania, w trzecim secie inicjatywa znów leżała po stronie siatkarek z Serbii.
A potem wszystko się posypało. W czwartym secie uległy rywalkom 19-25, a później przegrały również 10-15 w tie-breaku. Ostatecznie uległy 2:3 (25-22, 15-25, 25-23, 19-25, 10-15).

Serbia nie zagra w ćwierćfinale

Porażka mistrzyń świata, które tylko pięć z 11 meczów zakończyły zwycięstwem, a sześć przegrały, oznacza ich spadek na 11. miejsce w zestawieniu i pożegnanie się z marzeniami o grze w fazie pucharowej. Ostatecznie o ich porażce zadecydowały Japonki, które wygrały sobotnie spotkanie z Tajlandią 3:0. Po tym meczu Serbki nie mają już szans na miejsce w ósemce, która zagra w ćwierćfinale.

Polki pewne awansu

Na czele tabeli aktualnie znajduje się Polska, chociaż Biało-Czerwone mają rozegrany o jeden mecz więcej od Amerykanek. Są jednak pewne awansu do ćwierćfinału.
W niedzielę podopieczne trenera Stefano Lavariniego rozegrają ostatnie spotkanie w fazie grupowej z Koreankami. Początek meczu zaplanowano na godz. 7:00 czasu polskiego.
Faza pucharowa zostanie rozegrana w dniach 12–16 lipca w amerykańskim Arlington. Tytułu będzie bronić reprezentacja Włoch.