Krzysztof Chmielewski zdyskwalifikowany po półfinale mistrzostw świata w pływaniu

Akt. 13/02/2024, 20:23 GMT+1

Nie będzie powtórki sukcesu z zeszłego roku. Krzysztof Chmielewski wprawdzie wygrał wyścig półfinałowy na 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Dosze, ale został potem zdyskwalifikowany. W finale zaprezentuje się jego brat bliźniak Michał. Walkę o krążki w tej konkurencji zaplanowano na środę.

Tokio. Chmielewski awansował do półfinału wyścigu na 200 m w pływaniu st. motylkowym

W ubiegłorocznych MŚ w Fukuoce Polska zdobyła jeden medal. Srebro na 200 m stylem motylkowym wywalczył Krzysztof Chmielewski.
Choć w Dausze zawodnik prezentował się bardzo dobrze, to o kolejne podium nie będzie rywalizował. We wtorek wygrał swój wyścig półfinałowy, ale popełnił błąd na pierwszym nawrocie i został zdyskwalifikowany.
Jego brat bliźniak, Michał Chmielewski uzyskał czas 1.55,38, a szybsi w półfinałach byli jedynie Włoch Alberto Razzetti (1.55,09) i Japończyk Tomoru Honda (1.55,20).

Krzysztof Chmielewski to polska nadzieja na Paryż

Z Polaków w sesji wieczornej wystąpił jeszcze Jan Kałusowski. W półfinale 50 m st. klasycznym uplasował się na 16. miejscu, z czasem 27,38 s, który jest jego rekordem życiowym.