Mistrzostwa świata w pływaniu Abu Zabi 2021. Katarzyna Wasick blisko brązowego medalu w finale 100 m stylem dowolonym

19/12/2021, 08:53 GMT+1

Katarzyna Wasick pokazała się z bardzo dobrej strony w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym, ale medalu mistrzostw świata na krótkim basenie jednak nie wywalczyła. W Abu Zabi zabrakło jej zaledwie 0,07 s, by stanąć na podium.

Wasick ukończyła zawody z czasem 51,71. Niestety nie wystarczyło to do brązowego medalu, który przegrała minimalnie z Amerykanką Abbey Weitzeil - 51,64.
Zwyciężyła reprezentantka Hongkongu Siobhan Haughey (50,98), a druga była Szwedka Sarah Sjoestroem (51,31).

Główny start jeszcze przed nią

- Nie będę się oszukiwać, trochę niedosytu jest, ale przyjechałam tutaj rozstawiona na piątym miejscu, więc idę do przodu - powiedziała.
Wasick miała najwolniejszą reakcję startową z czołowych zawodniczek, dokładnie 0,07 s gorszą od Weitzeil. Gdyby ruszyła równo z Amerykanką, to jednocześnie dotknęłyby ściany.
- Główny start jeszcze przede mną i to jest dobry prognostyk. Czuję się dobrze i wiem, że jestem odpowiednio przygotowana. Muszę po prostu czekać na ostatni dzień zawodów, żeby pokazać, na co mnie stać. I tak będzie - dodała
Mistrzostwa potrwają do wtorku i właśnie tego dnia Wasick będzie miała szansę na medal na 50 m kraulem.
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl, PAP