Mistrzostwa Europy na krótkim basenie 2021. Brązowy medal Polek w sztafecie 4x50m st. dowolnym - Pływanie

02/11/2021, 18:01 GMT+1

Polskie pływaczki wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zajęły trzecie miejsce w rywalizacji sztafet 4x50m stylem dowolnym. Ich wynik - 1.35,94 – to nowy rekord Polski.

Najlepsze okazały się Rosjanki, które osiągnęły czas - 1.34,92. Rezultat drugich Holenderek to 1.35,47.

Polki coraz lepsze

Dwa lata temu w Glasgow płynące w tym samym składzie zajęły szóste miejsce. Od tamtego czasu poprawiły się o blisko sekundę i wdarły się na podium.
Wasick, Fiedkiewicz, Sztandera i Tchórz mają jeszcze jedną szansę na sukces w sztafecie. W rywalizacji 4x50 m st. zmiennym będą bowiem broniły tytułu wywalczonego w 2019 roku.

Medalowe szanse Biało-Czerwonych

Indywidualnie natomiast na podium może już w środę znaleźć się Wasick. 29-letnia zawodniczka z drugim wynikiem awansowała do finału 50 m kraulem. Najszybsza na tym etapie była Szwedka Sarah Sjoestroem.
Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła męska sztafeta 4x50 m st. dowolnym. Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Ksawery Masiuk i Mateusz Chowaniec osiągnęli czas 1.26,06. Do podium zabrakło im sporo, bo ponad 2,5 s. Wygrali Holendrzy - 1.22,89, przed Włochami - 1.22,92 i Rosjanami - 1.23,35.
Indywidualnie Majerski z trzecim wynikiem awansował do finału 100 m st. motylkowym.
To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.