Alicja Tchórz z brązowym medalem mistrzostw Europy w Glasgow - Pływanie

07/12/2019, 20:30 GMT+1

Alicja Tchórz wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie na 50 m stylem grzbietowym. To czwarty medal zdobyty przez Polaków na imprezie w Glasgow.

Zwyciężyła Holenderka Kira Toussaint, która przepłynęła ten dystans w czasie 25,84. Drugie miejsce zajęła Francuzka Beryl Gastaldello - 26,03. Tchórz uzyskała czas 26,16.

Czwarty polski medal

To czwarty medal zdobyty przez Polaków w tej imprezie. Pierwszego dnia zawodów Radosław Kawęcki zdobył złoty na 200 metrów stylem grzbietowym, a srebrny wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x50 m stylem dowolnym. Dzień później Marcin Cieślak wywalczył brązowy medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie na 100 m stylem motylkowym.

Udana sobota Biało-Czerwonych

Cieślak w sobotę nieźle spisał się w finale na 50 m stylem motylkowym. Zajął szóste miejsce, ale jego czas 22,56 jest rekordem kraju.
W sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym Polacy zajęli czwarte miejsce osiągając czas 1.30,01. Zwyciężyli Rosjanie z rezultatem 1.28,31, ustanawiając rekord Europy.