Szwedzi z brązem mistrzostw Europy. Smutek gospodarzy

28/01/2024, 16:56 GMT+1

Reprezentacja Szwecji wywalczyła w niedzielę brązowy medal mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce pokonała w Kolonii gospodarzy turnieju Niemców 34:31. Pozostała już tylko jedna, ale najważniejsza niewiadoma. W starciu o tytuł Francja zmierzy się z Danią.

Podwójna obrona Palicki w 2. połowie meczu o 3. miejsce

Szwedzi przystępowali do tej imprezy w roli obrońców trofeum, ale w półfinale musieli uznać wyższość Francuzów, przegrywając po dogrywce 30:34. Z kolei Niemcy w fazie półfinałowej ulegli Duńczykom 26:29.

Pod dyktando Szwecji

Końcowy wynik potyczki o trzecie miejsce może wskazywać na dość wyrównaną rywalizację, ale w rzeczywistości przez zdecydowaną większość przebiegała ona wyraźne pod dyktando Szwedów. Już w początkowych minutach wypracowali sobie kilkubramkową przewagę nad gospodarzami turnieju i nie oddali już prowadzenia. Ustępujący mistrzowie Europy w niedzielę do przerwy wygrywali aż 18:12.
W końcowych fragmentach spotkania w Kolonii emocje nieco wzrosły, gdyż Niemcy zdołali zniwelować większość strat. Kilka minut przed zakończeniem meczu przegrywali już tylko 29:30, ale Szwedzi nie pozwolili im na nic więcej i ostatecznie triumfowali z bezpiecznym zapasem.

Szwedzi pokonali Niemców w meczu o 3. miejsce ME

Najskuteczniejszym graczem po stronie zwycięzców był Felix Claar, który rzucił 8 bramek z 10 prób. Renars Uscins również zaliczył tyle trafień dla Niemców, ale z 12 rzutów.
Stawką meczu oprócz miejsca na podium był bezpośredni awans do turnieju olimpijskiego w Paryżu.