Dominacja Niemców przy rekordowej publiczności. Bramkarz Industrii zachwycił

Piotr Onami

Akt. 10/01/2024, 23:24 GMT+1

Niespodzianki nie było. Reprezentacja Niemiec w bardzo dobrym stylu rozpoczęła mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych na swojej ziemi. Faworyci pokonali Szwajcarów aż 27:14, a z trybun oglądało ich kilkadziesiąt tysięcy kibiców. W czwartek pierwszy mecz rozegrają Polacy, którzy zmierzą się z Norwegami.

Świetnia akcja Niemców w 2. połowie meczu z Szwajcarią w Mistrzostwach Europy

Rekord frekwencji na meczu piłki ręcznej stał się faktem. Na piłkarskim obiekcie drugoligowej Fortuny Duesseldorf pojawiło się ponad 50 tysięcy kibiców, by dopingować swoich ulubieńców w konfrontacji ze Szwajcarią. Niemcy po raz pierwszy organizowali mistrzostwa Europy.
Pierwsze trafienie należało jednak do Helwetów, którzy początkowo potrafili nawiązać wyrównaną walkę. Jednak od stanu 4:2 to Niemcy stopniowo powiększali przewagę.

Początek meczu Niemcy - Szwajcaria w Mistrzostwach Europy

Choć gospodarze turnieju nie grali porywająco, to byli skuteczni, a między słupkami mieli świetnie dysponowanego Andreasa Wolffa. Bramkarz, który na co dzień występuje w Industrii Kielce, bronił z ponad 50-procentową skutecznością.
W pierwszej odsłonie Niemcy prowadzili najwyżej różnicą sześciu bramek, a ostatecznie schodzili na przerwę z wynikiem 13:8.

Niemcy prowadzą po 1. połowie meczu z Szwajcarią w Mistrzostwach Europy

Powiększali przewagę

Druga część meczu rozpoczęła się dla naszych zachodnich sąsiadów nieco nerwowo, albowiem po raz pierwszy ich zawodnik dostał karę i musieli radzić sobie w osłabieniu. Jednak Szwajcarzy nie zdołali tego wykorzystać, rezultat zmienił się na 15:9.
Dalej znakomicie grał Wolff, bez wątpienia jeden z najlepszych, o i ile nie najlepszy zawodnik całego meczu. Zresztą gra Niemców w obronie mogła imponować, zanotowali kilka efektownych przechwytów.

Andreas Wolff grał jak z nut

Im dalej, tym bardziej Niemcy zaczęli się rozkręcać. Zdobyli cztery bramki z rzędu i prowadzili już 19:10, a do końca było niewiele ponad 18 minut. Było już jasne, że nie dadzą sobie wyszarpać zwycięstwa, nie przy tak świetnej dyspozycji swojego bramkarza.

Kolejne minuty to już wielka dominacja, a mogło wykazać się kilku rezerwowych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem faworytów 27:14. Istny nokaut.
We wcześniejszym meczu grupy A Francja wygrała z Macedonią Północną 39:29. Prowadzą Niemcy.
Z kolei w czwartek swój pierwszy mecz rozegrają Polacy, którzy zmierzą się z faworyzowaną Norwegią. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze od godziny 20.30.