Igor Karacić i Alex Dujshebaev w najlepszej siódemce. Andreas Wolff i Kamil Syprzak też docenieni

Lukasz Lasia

26/04/2024, 18:16 GMT+2

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podsumowała pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Do najlepszej siódemki trafiło dwóch graczy Industrii Kielce: Igor Karacić i Alex Dujshebaev. Wyróżnieni zostali też bramkarz kieleckiej drużyny Andreas Wolff i obrotowy PSG Kamil Syprzak.

Najlepsza siódemka z pierwszych meczów ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

W określanym jako rewanż za finał ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów meczu kielczanie pokonali obrońcę tytułu SC Magdeburg 27:26. Najskuteczniejszym graczem Industrii był Dujshebaev, autor ośmiu bramek. Jedno trafienie mniej zanotował Karacić. EHF uznała, że w tym tygodniu nie było lepszych graczy na ich pozycjach. Zarówno prawy, jak i środkowy rozgrywający znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych spotkań 1/4 finału.

Podwójne wyróżnienie dla Karacicia

Dla starszego syna trenera Industrii Talanta Dujszebajewa to już trzecie takie wyróżnienie z rzędu (był też wybierany najlepszym prawym rozgrywającym obu spotkań 1/8 finału z duńskim GOG).
Z kolei Karacić znalazł się też w zestawieniu pięciu najefektowniejszych bramek mijającego tygodnia. Chodzi o trafienie z 59. minuty, które okazało się ostatnie w tym meczu, i to na wagę zwycięstwa. Chorwat ładnie zawisł w powietrzu, a piłka po jego rzucie po koźle wpadła do siatki. Gol ten zajmuje drugie miejsce na liście wyróżnionych. Wyżej oceniono tylko trafienie Yahii Omara równo z końcową syreną na wagę zwycięstwa Telekomu Veszprem z Aalborgiem (32:31). Trzecią lokatę zajmuje Syprzak i jego ekwilibrystyczny, zaskakujący rzut pod poprzeczkę w 50. minucie czwartkowego starcia PSG z Barceloną.

Najlepsze gole z pierwszych meczów ćwierćfinałów

W gronie wyróżnionych interwencji bramkarskich na drugiej pozycji jest ta wykonana przez Wolffa. Niemiecki bramkarz Industrii w 56. minucie spotkania z Magdeburgiem w fenomenalny sposób zatrzymał próbę Magnusa Saugstrupa. Klasyfikację wygrał Andreas Palicka z PSG.