Liga Mistrzów. Andreas Wolff, Alex Dujshebaev i Kamil Syprzak w najlepszej siódemce rewanżowych meczów 1/8 finału

Akt. 06/04/2024, 14:17 GMT+2

Dwumecz Industrii Kielce z duńskim GOG w 1/8 finału Ligi Mistrzów bezsprzecznie był popisem dwóch graczy: Andreasa Wolffa i Aleksa Dujshebaeva. Bramkarz i rozgrywający mistrzów Polski znaleźli się w najlepszej siódemce tygodnia zarówno pierwszych spotkań tej fazy, jak i rewanżów. Miejsce zachował też - po starciach z Orlenem Wisłą Płock - Kamil Syprzak z PSG.

Najlepsza siódemka rewanżowych spotkań w 1/8 finału Ligi Mistrzów

W środowym rewanżu w Hali Legionów dopełnili formalności. Do wygranej 33:28 mistrzów Polski znów poprowadzili bramkarz i prawy rozgrywający. Niemiec w samej pierwszej połowie zaliczył 10 interwencji (na drugą wyszedł Sandro Mestrić), a Dujshebaev z siedmioma trafieniami znów był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Ich nominacja w drugim tygodniu z rzędu do najlepszej siódemki nie może więc dziwić.

Pięciu graczy utrzymało miejsce

To nie koniec wyróżnień dla kieleckiej ekipy. Parada Wolffa z 10. minuty, kiedy w świetnym stylu obronił rzut Andersa Zachariassena, znalazła się na czwartym miejscu w gronie pięciu najefektowniejszych, jeśli chodzi o rewanżowe mecze fazy play-off.

TOP 5 interwencji z rewanżowych spotkań w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Również czwartą lokatę - w zestawieniu z najładniejszymi golami - zajmuje piękna wrzutka Dujshebaeva i trafienie Igora Karacicia.

TOP 5 goli z rewanżowych spotkań w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Na 1/8 finału przygodę z Ligą Mistrzów w tym sezonie zakończyła już Orlen Wisła Płock, która w obu spotkaniach uległa Paris Saint-Germain. Najlepszym obrotowym kolejki, tak jak zresztą tydzień temu, został Syprzak - osiem trafień w pierwszym meczu, siedem w reważnu.
Co ciekawe, łącznie aż pięciu zawodników utrzymało miejsce w porównaniu z "siódemką" z poprzedniego tygodnia. Oprócz graczy z Kielc i reprezentanta Polski, są to: Mikita Waliupow z Telekomu Veszprem oraz klubowy kolega Syprzaka Elohim Prandi. Ten drugi został wybrany też najlepszym graczem tygodnia.
Najlepsza siódemka rewanżowych meczów w 1/8 finału Ligi Mistrzów:
Bramkarz: Andreas Wolff (Industria Kielce)
Lewoskrzydłowy: Bjarki Mar Elisson (Telekom Veszprem)
Lewy rozgrywający: Elohim Prandi (Paris Saint-Germain)
Środkowy rozgrywający: Miguel Martins (Pick Szeged)
Prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev (Industria Kielce)
Prawoskrzydłowy: Mikita Waliupow (Telekom Veszprem)
Obrotowy: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain)
Najlepszy obrońca: Karl Konan (Montpellier)
MVP kolejki: Elohim Prandi (Paris Saint-Germain)
Wyniki spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów (* - zespoły, które awansowały do ćwierćfinałów)
*Industria Kielce - GOG Handbold 33:28 (16:12), pierwszy mecz 33:25
*Montpellier HB - RK Zagrzeb 30:24 (14:14), 27:27
*Telekom Veszprem - Pick Szeged 39:32 (19:15), 37:30
*Paris St. Germain - Orlen Wisła Płock 34:33 (18:15), 30:26

Pary ćwierćfinałowe (pierwsze mecze 24/25 kwietnia, rewanże 1/2 maja)