Kamil Syprzak najlepszym obrotowym 12. kolejki Ligi Mistrzów, Marcel Jastrzębski wyróżniony za obronę

23/02/2024, 22:01 GMT+1

Dwóch Polaków zostało wyróżnionych przez Europejską Federację Piłki Ręcznej po 12. kolejce Ligi Mistrzów. Najlepszym obrotowym wybrano Kamila Syprzaka z PSG, a bramkarza Orlenu Wisły Płock Marcela Jastrzębskiego doceniono za interwencję.

Jastrzębski obronił rzut karny w 2. połowie meczu z Montpellier

We wtorek wicemistrzowie Polski pokonali u siebie wicemistrzów Francji Montpellier 22:18, a Jastrzębski zanotował aż 16 interwencji i rzadko spotykaną na tym poziomie ponad 51-procentową skuteczność. Jego kapitalna obrona nogą rzutu Arthura Lenne'a z 48. minuty została wybrana czwartą najładniejszą w całej 12. kolejce.

Najlepsze obrony 12. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Syprzak z komunikatem dla krytyków

20-latek z Orlenu Wisły był mocnym kandydatem do zostania najlepszym bramkarzem całej serii gier. W czwartek jednak z jeszcze lepszej strony w starciu z Industrią Kielce pokazał się bramkarz PSG Andreas Palicka. Mistrzowie Francji pokonali mistrzów Polski 35:25, a Szwed odbił 19 piłek, bronił z 42. proc. skutecznością. Wybór był więc zrozumiały. A to nie koniec. Podwójna interwencja 37-latka z drugiej połowy, gdy zatrzymał Szymona Sićkę i dobitkę Dylana Nahi'ego, została wybrana za najefektowniejszą w tej kolejce.

Najlepsza siódemka 12. kolejki Ligi Mistrzów

Sześć bramek dla paryskiej drużyny zdobył Syprzak, który pomylił się tylko raz, w pierwszej połowie, z rzutu karnego. EHF doceniła występ reprezentanta Polski, wybierając go najlepszym obrotowym zakończonej w czwartek kolejki. "Drodzy hejterzy, macie o wiele więcej powodów do złości. Bądźcie cierpliwi" - skomentował wybór na swoim Instagramie Syprzak.
Polaków nie ma w zestawieniu pięciu najpiękniejszych goli. Wygrał je lewoskrzydłowy Picku Szeged Sebastian Frimmel i jego cudowny rzut tyłem do bramki w spotkaniu z Aalborgiem.