MOL Tatabanya KC - Chrobry Głogów: wynik meczu i relacja - Liga Europejska

Akt. 05/12/2023, 21:01 GMT+1

Nie takiego pożegnania z Ligą Europejską chcieli piłkarze ręczni i kibice Chrobrego. W meczu 6. kolejki fazy grupowej głogowianie przegrali wysoko na Węgrzech z MOL Tatabanya KC 24:37.

Wysoka porażka Chrobrego z Tatabanyą w Lidze Europejskiej

Zespół z Dolnego Śląska już wcześniej stracił szansę na wyjście z grupy. W pięciu meczach zdobył tylko jeden punkt po remisie z CSM Constanta w 4. kolejce (29:29). We wtorek liczył na honorowe pożegnanie z europejskimi pucharami (po 15 latach oczekiwania) w starciu z Tatabanyą, z którą w drugiej serii gier przegrał u siebie 25:30.

Miłe złego początki

Rewanż na Węgrzech zaczął udanie. Dwa razy był nawet na prowadzeniu (1:0 i 4:3), a wyrównana walka trwała do 10. minuty.

Chrobry objął prowadzenie na początku meczu z Tatabanyą w LE

Od tego momentu głogowianie zaczęli popełniać błąd za błędem. Gospodarze bezlitośnie wykorzystywali to zamieniając na bramkę niemal każdą kolejną kontrę. Trener Chrobrego Witalij Nat ratował się dwoma czasami w krótkim odstępie czasu. - Zacznijcie grać, pokażcie, że potraficie - apelował do zawodników.

Wściekły trener Chrobrego wziął czas w 1. połowie meczu z Tatabanyą

Nie pomagało. Na przerwę Tatabanya schodziła przy wysokim prowadzeniu 20:8. A byłoby jeszcze wyższe, gdyby nie bramkarz Chrobrego Rafał Stachera.

Fatalna pierwsza połowa Chrobrego z Tatabanyą w Lidze Europejskiej

Jedyny pozytyw

W 46. minucie Węgrzy mieli już 17 - najwięcej, jeśli chodzi o cały mecz - bramek przewagi (31:14). Ostatecznie drugą połowę przegrali tylko 16:17, co było chyba jedynym pozytywem tego spotkania. Końcowy wynik 24:37 chluby jednak nie przynosi.

Z zawodników czwartego zespołu poprzedniego sezonu Superligi najbardziej, oprócz Stachery, wyróżnił się Jakub Orpik, zdobywca siedmiu bramek. W węgierskiej ekipie najskuteczniejszy był Bence Krakovszki, który popisał się ośmioma celnymi rzutami.
Ostatnie miejsce w grupie H, jeden punkt w sześciu meczach, w bramkach 138:197 - takim bilansem głogowianie żegnają się z Ligą Europejską. Do drugiej rundy awans wywalczyły ekipy z Konstancy i Sportingu.