ME piłkarek ręcznych 2022. Szalona radość Polek po wygranej z Hiszpanią, fatalna passa przerwana

08/11/2022, 14:26 GMT+1

Aż trudno w to uwierzyć, że na kolejne zwycięstwo w mistrzostwach Europy polskie piłkarki ręczne czekały osiem lat. Nie dziwi więc, że radość po poniedziałkowej wygranej z Hiszpanią była ogromna.

Na nieco ponad osiem minut przed końcem poniedziałkowego meczu 2. kolejki w grupie D nic nie wskazywało na to, że Biało-Czerwone przerwą fatalną passę. Hiszpanki prowadziły wówczas 20:16. W ostatnich minutach Iberyjki zdołały jednak rzucić tylko jednego gola, a Polki aż sześć. Nasze zawodniczki nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa 22:21.
Radość w polskim zespole po końcowej syrenie była ogromna. Z parkietu w Podgoricy przeniosła się ona potem do autokaru. W drodze do hotelu Polki bawiły się przy popularnej piosence "Jaki tu spokój". Brawa bohaterkom bił cały sztab reprezentacji na czele z norweskim trenerem Arne Senstadem.

Wygrały po 12 porażkach i remisie

Doskonałe nastroje Biało-Czerwonych nie mogą dziwić. Dla nich było to pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach Europy od ośmiu lat.
11 grudnia 2014 roku - wtedy Polki, walczące o 3. miejsce w grupie premiowane grą w drugiej rundzie, pokonały na Węgrzech Rosjanki 29:26. Od tamtego momentu, aż do poniedziałkowego starcia w Czarnogórze, nie potrafiły odnieść zwycięstwa w turnieju o prymat na Starym Kontynencie. A brały udział we wszystkich turniejach ME (w 2016, 2018 i 2020 roku).
Przegrywały kolejno z Danią, Norwegią, Rumunią, Francją, Holandią, Niemcami, Serbią, Danią, Szwecją, Norwegią, Rumunią i zremisowały z Niemcami. Nasz zachodni sąsiad był też pierwszym rywalem Biało-Czerwonych na tegorocznych mistrzostwach. Mimo dobrej gry przez większość spotkania, to Niemki ostatecznie cieszyły się z wygranej 25:23.
Passa meczów bez zwycięstwa Polek zakończyła się zatem na 13 meczach. O kolejne powalczą w środę z liderem grupy D Czarnogórą. Początek o godzinie 18. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.
Autor: lukl/po / Źródło: eurosport.pl