Liga Europejska 2021/22. Adam Morawski i Michał Daszek wyróżnieni za zagrania w meczu z Kadetten Schaffhausen

05/05/2022, 20:10 GMT+2

Rewanżowym występem z Kadetten Schaffhausen piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zachwycili nie tylko kibiców, ale też Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Adam Morawski znalazł się w zestawieniu pięciu najładniejszych obron tygodnia, a wyróżniony za pięknego gola został Michał Daszek.

Dwumecz ze Szwajcarami wicemistrzowie Polski wygrali zdecydowanie. Po triumfie przed tygodniem w BBC Arena 33:31, w rewanżu w Płocku zwyciężyli undefined

Druga najładniejsza interwencja, trzeci najefektowniejszy gol

Osiem z trzydziestu rzutów przyjezdnych obronił we wtorkowym spotkaniu Morawski. Najbardziej, zdaniem EHF, bramkarz reprezentacji Polski zaimponował w 45. minucie, gdy zatrzymał próbę obrotowego Jonasa Schoppera. Ta interwencja została uznana drugą najpiękniejszą spośród wszystkich czterech rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europejskiej.
"Loczek" musiał uznać wyższość jedynie Mike'a Jensena, który błysnął w sytuacji sam na sam w starciu z zawodnikiem Nantes.
Pięć bramek we wtorkowym spotkaniu dla Nafciarzy zdobył Daszek, a jego trafienie z 14. minuty zostało wyróżnione przez europejską federację. Nico Mindegia popisał się kapitalną wrzutką w tempo, a reprezentant Polski złapał piłkę w locie i nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Gol ten zajął trzecie miejsce w zestawieniu.
Wyżej oceniono tylko techniczny rzut ze skrzydła Michaela Damgaarda z Magdeburga oraz Simona Pytlicka z duńskiego GOG, który najpierw ładnym obrotem minął gracza Nexe i upadając na parkiet, zdobył bramkę.

Czekają na rywala

Płocczanie oraz SC Magdeburg, RK Nexe i SL Benfica zagrają w Final Four 28 i 29 maja. Do tej pory nie wiadomo, gdzie będzie rozgrywany turniej. Losowanie par półfinałowych odbędzie się 6 maja.