Udana pogoń w Szczecinie

Akt. 03/08/2023, 23:04 GMT+2

Pogoń Szczecin w czwartek wygrała na własnym terenie z Linfield FC 3:2 w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty z rywalami z Irlandii Północnej.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin w 1. kolejce Ekstraklasy (Newspix)

Portowcy przystąpili do drugiej potyczki w bardzo komfortowym położeniu, gdyż w pierwszym spotkaniu wygrali na wyjeździe aż 5:2.
- W rewanżu chcemy kontrolować grę lepiej, niż to się działo w Belfaście. Musimy pokazać w czwartek najlepszą wersję siebie. Zwycięstwo jest bardzo ważne, bo pomoże nam się rozwijać - mówił na przedmeczowej konferencji trener Pogoni Jens Gustafsson.

Goście zmobilizowali Pogoń

Zapowiedzi szkoleniowca szczecinian udało się zrealizować tylko częściowo. Prowadzeni przez niego piłkarze ostatecznie sięgnęli po wygraną, ale rodziła się ona w wielkich bólach. Miejscowi dali się zaskoczyć przeciwnikom tuż po upływie pierwszego kwadransa gry, gdy do ich siatki trafił 37-letni Jamie Mulgrew. Niewiele lepiej sytuacja układała się w ofensywie i do przerwy wynik niespodziewanie nie uległ zmianie.
Krótko po zmianie stron wydawało się, że wszystko zaczyna się układać zgodnie z oczekiwaniami. Do remisu szybko doprowadził Efthymis Koulouris, ale Portowcy nie mieli nawet okazji pomyśleć o przechyleniu szali na swoją stronę. Po zaledwie dwóch minutach bramkę na 2:1 dla przyjezdnych zdobył Kyle McClean.
Na szczęście z czasem gospodarze zdołali wreszcie przejąć inicjatywę w tym meczu i potwierdzili to zwycięstwem. Najpierw kolejne wyrównanie zapewnił Linus Wahlqvist, a decydujący cios zadał w 75. minucie Wahan Biczachczjan.

Pogoń Szczecin gra dalej w Lidze Konferencji

W 3. rundzie eliminacji Pogoń zmierzy się z KAA Gent. Belgowie w tej fazie wyeliminowali MSK Żylina.
Pogoń Szczecin - Linfield FC 3:2 (0:1)
Bramki: dla Pogoni - Efthymis Kouluris (49); Linus Wahlqvist (57), Wahan Biczachczjan (75); dla Linfield - Jamie Mulgrew (16), Kyle McClean (51).
Żółta kartka: Pogoń - Danijel Loncar.
Sędzia: Abdulkadir Bitigen (Turcja).
Pierwszy mecz - 5:2. Awans - Pogoń.