Linfield FC - Pogoń Szczecin: wynik i relacja. 2. runda kwalifikacji Ligi Konferencji

Akt. 27/07/2023, 22:58 GMT+2

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Linfield FC z Irlandii Północnej 5:2 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Rewanż za tydzień w Szczecinie.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin w 1. kolejce Ekstraklasy (Newspix)

W pierwszej rundzie LK Irlandczycy okazali się lepsi w dwumeczu z albańską Vllaznią Szkodra. Wygrali u siebie 3:1 i przegrali na wyjeździe 0:1. Pogoń zaczynała rozgrywki w czwartek.

Pogoń dobrze zaczęła

Portowcy nigdy w historii swoich występów w europejskich pucharach nie zdołali choćby zremisować w spotkaniu wyjazdowym. Nic dziwnego, że bardzo liczyli na przełamanie tej fatalnej passy.
Mecz w Belfascie zaczął się dla szczecinian bardzo dobrze. W 14. minucie Słoweniec Luka Zahovicz został sfaulowany w polu karnym Irlandczyków. Jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Kamil Grosicki, kompletnie myląc interweniującego bramkarza.
Po tym golu goście nieco się cofnęli, wyczekując na okazję do kontry. Szansa na podwyższenie wyniku przydażyła się w 40. minucie. Wówczas Grosicki idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do siatki skierował Portugalczyk Joao Gamboa.

Bramki także po przerwie

Druga połowa to ambitne próby odrobienia strat przez gospodarzy, riposty Pogoni i błędy z obu stron. Linfield strzeliło dwa gole poprzedzone rzutami wolnymi. Pogoń za każdym razem reagowała skutecznie.
Mariusz Malec popisał się dokładną dobitką w polu karnym, a potem akcję skutecznie wykończył też Efthymios Koulouris i było 1:4. Po drugiej bramce dla Linfield doczekaliśmy się kolejnego zrywu Grosickiego, który ładnie wyłożył piłkę Mariuszowi Fornalczykowi, a ten ustalił wynik na 2:5.
Zwycięzca rywalizacji Pogoń - Linfield FC w trzeciej rundzie kwalifikacji LK zmierzy się z lepszym z pary MSK Żylina - KAA Gent.
Linfield FC - Pogoń Szczecin (2:5)
Bramki: Grosicki (14' - karny), Joao Gamboa (40'), Malec (63'), Koulouris (66'), Fornalczyk (90') - Finlayson (56'), Hall (80')