Pogoń Szczecin pewnie pokonała Ruch Chorzów w meczu 28. kolejki Ekstraklasy

Akt. 12/04/2024, 22:38 GMT+2

Piłkarze Pogoni Szczecin odnieśli 14. zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W piątek bez najmniejszych problemów wygrali u siebie z Ruchem Chorzów 5:0 (2:0). Dzięki zwycięstwu Portowcy awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin rozbiła Ruch Chorzów

Faworyt piątkowego spotkania mógł być tylko jeden. Mowa o Pogoni, która przed startem kolejki zajmowała wysoką, szóstą pozycję w tabeli. Czyli była o 11 lokat wyżej od broniącego się przed spadkiem Ruchu.

Fenomenalny początek i gol młodziana

Starcie przy ulicy Karłowicza rozpoczęło się w wymarzony sposób dla szczecinian.
Nie minęło 100 sekund, a prawym skrzydłem z akcją ruszył Linus Wahlqvist. Szwed zagrał w pole karne, a piłkę nieszczęśliwie przeciął Mateusz Bartolewski, pokonując własnego golkipera.
Później goście szukali swoich szans, ale nie mieli argumentów w ofensywie, tak jak w wielu poprzednich meczach w tym sezonie.
Co innego ich rywale, którzy na niecały kwadrans przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Z rzutu rożnego zacentrował Kamil Grosicki, a bramkę na 2:0 efektownym lobem zdobył Adrian Przyborek.
Trafienie 17-letniego pomocnika było jego pierwszym w ekstraklasie i zarazem pierwszym golem Polaka z rocznika 2007 w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Grek rozbił bank

Drugą połowę Pogoń otworzyła jeszcze lepiej niż pierwszą.
Bohaterem początku tej części gry był Efthimios Koulouris, który w zaledwie 13 minut skompletował hat-tricka, wszystkie bramki zdobywając po uderzeniach z kilku metrów.
Podopiecznym Jensa Gustafssona pozostało kontrolowanie sytuacji na boisku. To czynili znakomicie, nie dając rywalom miejsca na rozwinięcie skrzydeł.
Końcowy wynik? 5:0 dla Pogoni.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 5:0 (2:0)

Bramki: Bartolewski (2., sam.), Przyborek (35.), Koulouris (47., 54., 59.).