Z dystansu w samo okienko. Szymański podbija ligę turecką

Akt. 10/12/2023, 07:52 GMT+1

Sebastian Szymański znów błysnął w Turcji. Pomocnik reprezentacji Polski strzelił pięknego gola, ustalając wynik meczu Fenerbahce z Besiktasem na 3:1. Dla 24-latka to ósme trafienie w lidze, a jego drużyna jest liderem. W sobotę bramkę zdobył też Adam Buksa.

Szymański z efektownym golem w meczu z AZ Alkmaar w 10. kolejce Eredivisie

Szymański ustalił wynik w doliczonym przez sędziego czasie gry popisując, się efektownym strzałem z linii pola karnego.

Wcześniej gole dla jego drużyny w prestiżowych derbach Stambuły strzelili Edin Dżeko w 10. minucie i Dusan Tadic w 63. z rzutu karnego. Dla Besiktasu, również z karnego, trafił Alex Oxlade-Chamberlain w 24. minucie.

W tabeli Fenerbahce i Galatasaray mają po 40 punktów, ale zespół Szymańskiego legitymuje się lepszym bilansem bramek.

Buksa też z golem

W sobotę w tureckiej ekstraklasie błysnął też Adam Buksa. Polak strzelił gola dla Antalyasporu w zwycięskim 2:1 meczu na własnym stadionie z Karagumruk. Dla niego to również ósme trafienie w sezonie ligowym.