Sebastian Szymański z asystą w ćwierćfinale Ligi Konferencji Olympiakos - Fenerbahce

Akt. 11/04/2024, 22:58 GMT+2

Fenerbahce przegrywało już 0:3 z Olympiakosem, ale wtedy wzięło się ostro do pracy. Turcy strzelili dwa gole, między innymi po asyście Sebastiana Szymańskiego, i wciąż liczą się w walce o półfinał Ligi Konferencji.

Sebastian Szymański zaliczył debiut w reprezentacji Polski

W czwartkowy wieczór w Pireusie gospodarze objęli prowadzenie w 8. minucie po bramce Konstantinosa Fortounisa. Do przerwy gola zdążył jeszcze wbić Stevan Jovetić, w minucie 57. trafił Chiquinho.
Olympiakos prowadził 3:0 i wydawało się, że rywalizacja w ćwierćfinale LK właśnie się skończyła.

Szymański z asystą

Fenerbahce ruszyło jednak do odrabiania strat. W 68. minucie rzut karny wykorzystał Dusan Tadić.
W minucie 74. kolejnego gola strzelił Irfan Can Kahveci, a udział w nim miał asystujący Szymański. Pomocnik reprezentacji Polski rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie ekipy ze Stambułu.
Ostatecznie Fenerbahce przegrało 2:3.
W drugim meczu, także rozgrywanym od godziny 18.45, Viktoria Pilzno bezbramkowo zremisowała z finalistą poprzedniej edycji LK Fiorentiną.

Skóraś kontra Kędziora

W spotkaniach, które rozpoczęły się o godzinie 21, Aston Villa bez kontuzjowanego Matty’ego Casha, grała z Lille. Gospodarze wygrali 2:1 po golach Ollie'ego Watkinsa i Johna McGinna. Drugi z wymienionych popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.
Kontaktową bramkę dla Lille zdobył w 85. minucie Bafode Diakite.
Z kolei Club Brugge Michała Skórasia zmierzył się z PAOK-iem Saloniki, w barwach którego gra Tomasz Kędziora.
Obaj dobrze znają się z Lecha Poznań. Skóraś był zawodnikiem Kolejorza od początku seniorskiej kariery w 2018 roku do 2023, kiedy przeniósł się do Belgii. Z kolei Kędziora występował w poznańskim klubie w latach 2012-2017, a następnie został do niego wypożyczony w marcu 2022 roku, gdy zawieszono jego kontrakt z Dynamem Kijów po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Klub Michała Skórasia (z lewej) odniósł skromne zwycięstwo

W czwartek górą był klub Skórasia, który wygrał 1:0 po trafieniu Hugo Vetlesena. Mogło być jeszcze lepiej, ale w 79. minucie rzutu karnego nie wykorzystał brazylijski napastnik Igor Tiago.
Finał Ligi Konferencji zaplanowano na 29 maja w Atenach.

Liga Konferencji 2023/2024. Wyniki i program pierwszych meczów ćwierćfinałowych:

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł 3:2 (2:0)
Viktoria Pilzno - Fiorentina 0:0
Aston Villa - Lille OSC 2:1 (1:0)
Club Brugge - PAOK Saloniki 1:0 (1:0)
rewanże: 18 kwietnia
półfinały: 2 i 9 maja