Krótka pogawędka przed karnym. "Lewy" próbował zdeprymować gracza Realu

15/01/2024, 13:05 GMT+1

Robert Lewandowski nie sięgnął z Barceloną po Superpuchar Hiszpanii. W finale podopieczni Xaviego przegrali z Realem Madryt 1:4, a lokalne media przytaczają, jak Polak w trakcie meczu próbował zdeprymować gwiazdora przeciwników.

Antwerpia - Barcelona w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Niedzielny finał w saudyjskim Rijadzie był bardzo jednostronny. Królewscy dość nieoczekiwanie nie pozostawili odwiecznym rywalom złudzeń. Wygrali różnicą trzech goli, a hat-trickiem popisał się Vinicius Junior.

"Ty strzelasz karnego?"

Przebojowy skrzydłowy wszystkie bramki zdobył jeszcze przed przerwą. Swoją ostatnią, z rzutu karnego, zanotował zaledwie kilka minut po kontaktowym trafieniu Lewandowskiego.
Brazylijczyk i Polak byli zresztą bohaterami krótkiej rozmowy, do której doszło tuż przed wykonaniem jedenastki przez zawodnika Realu.
Jak zgodnie donoszą hiszpańskie media, powołujące się na obraz z kamer telewizji Movistar+, Lewandowski podszedł do przeciwnika i zapytał: "ty strzelasz karnego?".
Vinicius początkowo zdawał się być zmieszany całą sytuacją. Po chwili odpowiedział jednak twierdząco, na co napastnik Blaugrany z uśmiechem na ustach zareagował słowami: "śmiało, to strzelaj".
"Lewy" ostatecznie nie osiągnął zamierzonego rezultatu, bo 23-latek umieścił piłkę w siatcę, podwyższając na 3:1. W drugiej połowie wynik na 4:1 ustalił Rodrygo.
Duma Katalonii kończyła spotkanie w osłabieniu po tym, jak w 71. minucie czerwoną kartkę zobaczył Ronald Araujo.
Real Madryt - FC Barcelona 4:1 (3:1)
Bramki: Vinicius (7., 10., 39. z rzutu karnego), Rodrygo (64.) - Lewandowski (33.).