Wojciech Szczęsny zachwycił interwencją w meczu Juventus - Fiorentina

Akt. 08/04/2024, 13:04 GMT+2

Zwycięstwa z Fiorentiną nie byłoby bez Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu w drugiej połowie niedzielnego meczu w Turynie popisał się znakomitą interwencją, bliźniaczo podobną do tej w niedawnym spotkaniu reprezentacji Polski z Walią. Nie przeszła bez echa we włoskich mediach.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

Była 74. minuta niedzielnego meczu 31. kolejki Serie A. Stojący na skraju pola karnego Nicolas Gonzalez decyduje się na techniczny strzał lewą nogą, piłka zmierza w samo okienko bramki Juventusu. Niektórzy kibice Fiorentiny już pewnie widzą ją w siatce. Nagle jednak szybuje do niej Szczęsny i znakomicie końcówkami palców lewej dłoni wybija piłkę na poprzeczkę.

"Uratował wynik"

"Parada o ogromnym ciężarze gatunkowym" - tak opisał ją Juventus w swoich mediach społecznościowych. Polak już do końca meczu nie dał się pokonać, zachowując 13. czyste konto w sezonie.
"Uratował wynik" - nie ma wątpliwości "La Gazzetta dello Sport". Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy wybrał bramkarza Starej Damy najepszym zawodnikiem meczu, przyznając mu notę 7 w skali 1-10 (taką samą otrzymał tylko brazylijski obrońca Bremer).
"Urodził się, by być gotowy. To jego specjalizacja, zwłaszcza na Allianz Stadium" - napisano w adnotacji.
"Siódemka" widnieje przy nazwisku Polaka również w innych włoskich mediach. "Czyste rękawiczki przez niespełna czterdzieści minut, drobne rzeczy przez siedemdziesiąt. Następnie dokonuje cudu, przyczyniając się do sukcesu" - relacjonuje "Tuttomercato".
"Ratuje wynik" - podkreśla "Corriere della Sera", a włoski Eurosport dodaje: "Interwencja za trzy punkty".
Bardzo podobną Szczęsny wykonał niespełna dwa tygodnie temu, dokładnie 27 marca w Cardiff w finałowym meczu barażowym o awans na Euro 2024 z Walią. Wówczas kąśliwy strzał głową oddał Kieffer Moore. Piłka zmierzała w kierunku lewego górnego rogu bramki. W ostatnim momencie na jej drodze stanął Polak, który zamachem prawą ręką wybił ją na rzut rożny. Potem był też bohaterem rzutów karnych i w efekcie Biało-Czerwoni zagrają w czerwcu na turnieju w Niemczech.

Fantastyczna interwencja Wojciecha Szczęsnego

Niedzielne starcie turyńczycy wygrali 1:0 po trafieniu Federico Gattiego w 21. minucie i są blisko zapewnienia sobie udziału w Lidze Mistrzów. Zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 62 punktów.