Serie A: Juventus pokonał Fiorentinę. Świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego

Akt. 07/04/2024, 22:48 GMT+2

Wojciech Szczęsny przez większość spotkania 31. kolejki Serie A między Juventusem a Fiorentiną nie miał wiele pracy, ale gdy już musiał się wykazać, to zaprezentował cały swój kunszt. Zespół Polaka wygrał 1:0 i przerwał serię czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

Bramkarz reprezentacji ma za sobą kolejne wielkie chwile. To on był największym bohaterem zgrupowania kadry i finału baraży o Euro 2024, gdy wybronił decydującego karnego w meczu z Walią.

Poleciał jak superman

Po powrocie do klubu co prawda tydzień temu przegrał 0:1 z Lazio, aczkolwiek w niedzielę, w starciu z zespołem z Florencji, znów miał gwiezdny czas. Na swój moment musiał jednak dosyć sporo czekać. Juventus prowadził do przerwy po golu Federico Gattiego po rzucie rożnym, ale w drugiej połowie to już wyraźnie Fiorentina prowadziła grę.
Celnych strzałów i skuteczności gości wciąż jednak znacząco brakowało. Do czasu…
Kwadrans przed końcem błyskotliwy Argentyńczyk Nicolas Gonzalez zrobił sobie trochę wolnego miejsca w prawym narożniku pola karnego i uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę, lecz Szczęsny spektakularnie, koniuszkami palców i ostatkiem sił zbił piłkę na słupek, pokazując znamiona najwyższego bramkarskiego kunsztu, jakim dysponuje.
W końcówce Polak wykazał się jeszcze raz, gdy przytomnie przeciął płaskie dośrodkowanie lecące wzdłuż linii pola bramkowego. I to właśnie m.in. postawa naszego rodaka pozwoliła Juventusowi wygrać i umocnić się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, tuż za obiema ekipami z Mediolanu.

Juventus - Fiorentina 1:0

Bramka: Federico Gatti (21.)