Bologna pokonała Salernitanę. Zrobiła kolejny krok w stronę Ligi Mistrzów

Akt. 02/04/2024, 07:29 GMT+2

Bologna, w której występują Łukasz Skorupski i Kacper Urbański, pokonała u siebie Salernitanę 3:0. W tabeli Serie A zajmuje czwarte miejsce, oznaczające grę w Lidze Mistrzów, i ma już pięć punktów przewagi nad AS Roma Nicoli Zalewskiego.

Łukasz Skorupski przed MŚ w Katarze 2022

W poniedziałkowym meczu 30. kolejki Skorupski, bramkarz reprezentacji Polski, regularnie grający w Bolonii, jednak nie wystąpił. Z ławki rezerwowych wszedł za to Urbański, który w 74. minucie zastąpił Remo Freulera.
Zespół trenera Thiago Motty wygrał pewnie 3:0 po golach Riccardo Orsoliniego, Alexisa Saelemaekersa i Charalamposa Lykogiannisa.

Radość piłkarzy Bologny po zwycięstwie nad Salernitaną

Bologna bliżej Ligi Mistrzów

Bologna zrobiła kolejny krok w stronę awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. W tabeli zajmuje czwarte miejsce, mając w dorobku 57 punktów, o pięć więcej od piątej Romy.
Drużyna ze stolicy Włoch tego samego dnia straciła punkty na wyjeździe z Lecce, bezbramkowo remisując.
Szansę gry w podstawowym składzie, pierwszy raz od 7 stycznia w ligowym spotkaniu, dostał Zalewski. Reprezentant Polski, który świętował ostatnio awans na Euro 2024, jednak nie błysnął. Z boiska został odwołany w minucie 64.
Zdecydowanym liderem ligi włoskiej jest Inter, który w poniedziałek pokonał u siebie Empoli 2:0 po golach Federico Dimarco (5. minuta) i Alexisa Sancheza (81. minuta). W ekipie gości całe spotkanie rozegrało aż trzech polskich piłkarzy - Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Szymon Żurkowski.