AC Milan okazał wsparcie swojemu bramkarzowi, a potem zatrzymał go Skorupski

28/01/2024, 07:32 GMT+1

Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego Bologna, również z Kacprem Urbańskim w składzie, zremisowała na wyjeździe z AC Milan 2:2. Zanim na San Siro padły gole, mediolański klub pokazał, jak bardzo wspiera swojego bramkarza Mike'a Maignana.

AC Milan - Bologna w 31. kolejce Serie A

W ubiegłą sobotę Maignan zszedł z boiska w trakcie wyjazdowego meczu z Udinese, protestując w ten sposób przeciwko rasistowskim obelgom pod swoim adresem. W ślad za bramkarzem poszli inni piłkarze Milanu i udali się do szatni. Spotkanie ostatecznie wznowiono, a kilka dni później Udinese zostało ukarane rozegraniem jednego meczu bez publiczności.

Specjalny hołd, potem aż trzy rzuty karne

W ramach solidarności Francuzem sobotnie starcie 22. kolejki z Bologną zostało wstrzymane po 16 minutach - z tym numerem gra bramkarz Milanu. W tym czasie mediolańscy kibice włączyli latarki w swoich telefonach, a na tablicy wyników pojawił się cytat Martina Luthera Kinga: "Ciemność nie może wypędzić ciemności. Tylko światło może tego dokonać". Całe San Siro zaczęło klaskać.
Dwie minuty później Skorupski pierwszy raz w tym meczu pokazał klasę, broniąc strzał Rafaela Leao. Drużyna Polaka objęła prowadzenie w 29. minucie, a najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się - Joshua Zirkzee.
Mediolańczycy szybko, bo w 42. minucie mieli okazję na wyrównanie. Olivier Giroud stanął przed szansą pokonania Skorupskiego z rzutu karnego, lecz kopnął dość lekko piłkę i Polak z łatwością obronił ten strzał.
Łącznie gospodarze nie wykorzystali dwóch jedenastek - w 74. minucie Theo Hernandez trafił w słupek.

Milan i tak odwrócił losy meczu, a obie bramki zdobył dla niego Ruben Loftus-Cheek w 45. i 83. minucie. Bologna grała do końca i w drugiej minucie dodatkowego czasu gry na 2:2 wyrównał - z rzutu karnego - Riccardo Orsolini.

Kacper Urbański, 19-letni pomocnik zespołu z Bolonii, grał do 67. minuty i został ukarany żółtą kartką.

Milan pozostał na trzeciej pozycji z 46 punktami, daleko za liderem Juventusem (53 pkt) i Interem Mediolan (51, dwa mecze mniej). Bologna jest siódma - 33.