Łukasz Skorupski z czystym kontem, Bologna pokonała Veronę w Serie A

Akt. 24/02/2024, 07:28 GMT+1

Trwa świetna passa piłkarzy Bologny. Łukasz Skorupski i spółka odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razm pokonali Hellas Veronę 2:0.

Bologna - Chievo

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Giovanni Fabbian. W drugiej połowie włoski napastnik asystował przy golu Remo Freulera. Skorupski nie miał zbyt wiele pracy, ale gdy już musiał interweniować, robił to pewnie. Duży kunszt pokazał zwłaszcza w 89. minucie, fenomenalnie broniąc uderzenie z bliska Thomasa Henry'ego.

Koledzy gratulują Skorupskiemu

Pierwsza taka seria od 56 lat

Bramkarz reprezentacji Polski w tym sezonie rozegrał 25 meczów dla klubu z Bolonii i po raz 11. nie wpuścił bramki. Na jego dorobek składa się dziewięć czystych kont w lidze i dwa w Pucharze Włoch.
STATYSTYKI MECZU BOLOGNA - VERONA

Bologna odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz taką serię miała w 1967 roku. Rossoblu wygrali 13 z pierwszych 26 meczów w Serie A po raz drugi w ciągu ostatnich 57 lat.
Drużyna Thiago Motty ma coraz większe szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. W 26 meczach Serie A zdobyła 48 pkt, a po wygranej z Veroną wyprzedziła Atalantę Bergamo i awansowała na czwarte miejsce, które gwarantuje grę w Champions League w przyszłym sezonie.
Cały mecz w barwach Verony rozegrał jej kapitan Paweł Dawidowicz. Z kolei Karol Świderski został zmieniony w 58. minucie. Jego drużyna zajmuje 18. miejsce.