Determinacja Barcelony. Wywiozła punkty z gorącego terenu

Akt. 05/11/2023, 08:20 GMT+1

Kolejny, po El Clasico, mecz, w którym mało co szło po myśli Barcelony. Tym razem jednak zgadza się wynik. Mistrz Hiszpanii szczęśliwie pokonał 1:0 Real Sociedad w 12. kolejce Primera Division dzięki trafieniu w samej końcówce. Robert Lewandowski przez niecałą godzinę gry na boisku był właściwie tylko w teorii.

Mecz FC Barcelona - Antwerp w Lidze Mistrzów (Getty)

W ostatni weekend października bardzo prestiżowe starcie z Realem Madryt obnażyło mnóstwo mniejszych lub większych problemów klubu ze stolicy Katalonii. Barca przegrała 1:2, choć jeszcze po pierwszej połowie prowadziła 1:0.

"Lewy" cierpiał na boisku. I to nie z powodu kontuzji

Zespołowi zabrakło wówczas konsekwencji, zacięcia i dojrzałości w grze. Być może stąd tak zachowawcze nastawienie na sobotnią, wyjazdową rywalizację z Sociedad. Ekipa z San Sebastian jest po raz kolejny rewelacją hiszpańskich rozgrywek, imponując również w Europie, na arenie Ligi Mistrzów.
I dało się to dostrzec już od pierwszych minut, gdy właściwie w kilkaset sekund Real stworzył trzy niebezpieczne okazje, wysyłając jasny sygnał, że nie ma zamiaru okazywać strachu względem obrońcy tytułu.
I to właśnie choćby z błyskotliwych akcji Takefusy Kubo czy niesygnalizowanych strzałów Andera Barrenetxei pamiętać mieli to spotkanie kibice hiszpańskiej piłki. Na pewno nie z prób piłkarzy Xaviego Hernandeza. Najbardziej ucierpiał na tym wciąż wracający po kontuzji Lewandowski, który przez 57 minut spędzonych na boisku miał właściwie znikomy wpływ na przebieg rywalizacji.
I to wszystko trwało nie po myśli przyjezdnych, aż nadeszła sama końcówka. Wtedy Blaugrana wreszcie się obudziła i zaczęła gremialnie atakować. Przyniosło to też efekt - w trzeciej doliczonej minucie Ilkay Guendogan zagrał pięknie do Ronalda Araujo, a ten nabiegł na dośrodkowanie i skutecznie, z dobrym timingiem uderzył głową. VAR pokazał, że w tej sytuacji nie było spalonego.
Ekipa z Montjuic być może nie zasłużyła tego wieczora na komplet punktów, ale przynajmniej w końcówce wykazała się godną mistrza determinacją. Sama gra pozostawia jednak wciąż wiele do życzenia.
Real Sociedad - FC Barcelona 0:1
Bramka: Ronald Araujo (90+3.)