Bellingham nie przestaje zachwycać. Anglik uratował Real

02/09/2023, 19:12 GMT+2

Jude Bellingham kontynuuje swoją kapitalną serię w barwach Realu Madryt. Anglik, pozyskany latem za ponad 100 milionów euro, w sobotę strzelił zwycięskiego gola w meczu 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Getafe (2:1). To już piąta bramka zdobyta przez 20-latka dla ekipy Królewskich.

Real Madryt - Manchester City w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów (źródło: Getty Images)

Bellingham zadebiutował w barwach drużyny z Madrytu 12 sierpnia, gdy wicemistrz kraju pokonał na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0, i już w pierwszej połowie strzelił swojego premierowego gola.
Później były mecze z Almerią (3:1) i Celtą Vigo (1:0), w których brał udział przy wszystkich akcjach bramkowych: trzykrotnie sam wpisał się na listę strzelców, raz asystował.

Real pozostanie liderem

Także w sobotę przesądził o tym, że Real nadal może pochwalić się kompletem zwycięstw i utrzyma pozycję lidera przed przerwą reprezentacyjną, niezależnie od wyników pozostałych spotkań 4. kolejki. Anglik trafił do siatki Getafe w doliczonym czasie drugiej połowy. Wcześniej prowadzenie gościom dał Borja Mayoral, a do wyrównania doprowadził sprowadzony przed sezonem z Espanyolu Barcelona Joselu.

Jude Bellingham

Real ma 12 punktów i zachowa co najmniej dwa przewagi nad najlepszymi z rywali. Getafe, które w 1. kolejce zremisowało bezbramkowo z Barceloną, zgromadziło cztery oczka i jest na 13. pozycji.
We wcześniejszym sobotnim spotkaniu kibice zobaczyli osiem goli. Real Sociedad wygrał w San Sebastian z Granadą 5:3. Klub z Kraju Basków powiększył dorobek do sześciu punktów i jest na szóstej pozycji.
Broniąca tytułu FC Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, wystąpi w niedzielę. Jej rywalem w Pampelunie będzie Osasuna. Duma Katalonii, którą w piątek wzmocnili sprowadzeni na zasadzie wypożyczenia Portugalczycy Joao Felix (z Atletico Madryt) i Joao Cancelo (z Manchesteru City), jest na czwartym miejscu z siedmioma punktami. Rywal ma o jeden mniej i jest dziewiąty.