Real Madryt wygrał z Mallorcą. Piękny gol Aureliena Tchouameniego

Jacek Cychol

13/04/2024, 21:50 GMT+2

Real Madryt w sobotę wygrał na wyjeździe z Mallorcą 1:0 po pięknym golu Aureliena Tchouameniego w meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Królewscy do przerwy nie oddali żadnego celnego strzału, ale dzięki przebudzeniu w drugiej połowie zrobili kolejny duży krok w stronę tytułu mistrzowskiego.

Przygotowania Realu Madryt przed meczem z SC Bragą w 4. kolejce Ligi Mistrzów

Drużyna z Madrytu po tym zwycięstwie ma już na swoim koncie 78 punktów i aż o 11 wyprzedza drugą w ligowej stawce Barcelonę. Katalończycy w tej kolejce zagrają w ostatnim sobotnim spotkaniu - z Cadiz, bez wsparcia Roberta Lewandowskiego, który pauzuje za przekroczenie limitu żółtych kartek.

Real przechylił szalę po przerwie

Pierwsza odsłona potyczki na Majorce nie dostarczyła kibicom wielkich emocji. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej dobrej szansie na zdobycie bramki. Po dwóch kwadransach gry groźnie głową strzelał Antonio Raillo, lecz świetną interwencją popisał się Andrij Łunin. Kilka minut później odpowiedział Jude Bellingham. Po uderzeniu Anglika sprzed pola karnego piłka obiła jednak tylko poprzeczkę.
Dużo ciekawsza była druga część spotkania, którą Real rozpoczął od mocnego uderzenia. Już kilka minut po wznowieniu gry Tchouameni przejął bezpańską piłkę przed szesnastką i błysnął fantastycznym strzałem z dalekiego dystansu. Bramkarz gospodarzy w tej sytuacji stał jak zahipnotyzowany między słupkami i nawet nie ruszył w stronę futbolówki zmierzającej do siatki.
W dalszej części drugiej odsłony gościom nie brakowało okazji do podwyższenie prowadzenia. Doskonałych szans na zamknięcie meczu nie wykorzystali przede wszystkim Brahim Diaz i Federico Valverde. Ostatecznie gol strzelony przez Tchouameniego wystarczył jednak Królewskim do zwycięstwa, umacniając ich na czele tabeli.

Mallorca - Real Madryt 0:1 (0:0)

Bramka: Aurelien Tchouameni (48.)