Czekał prawie miesiąc. Tak przełamał się Lewandowski

Akt. 10/12/2023, 23:25 GMT+1

Robert Lewandowski z golem dla Barcelony. Na ligowe trafienie czekał od listopada. Przełamanie ma jednak słodko-gorzki smak. Katalończycy ostatecznie przegrali spotkanie z Gironą 2:4.

Robert Lewandowski na treningu FC Barcelony przed meczem z Szachtarem Donieck

Była 19. minuta niedzielnego spotkania 16. kolejki, Barcelona przegrywała 0:1 z rewelacją sezonu Gironą (bramka Artema Dowbyka). Z rzutu rożnego dośrodkował Raphinha, a do piłki zmierzającej w pole karne najwyżej wyskoczył Lewandowski. Polak uderzył głową, bramkarz gości skapitulował.

Lewandowski czekał prawie miesiąc

Była to ósma bramka napastnika Dumy Katalonii w rozgrywkach. Poprzednio trafił - i to dwukrotnie - 12 listopada w spotkaniu z Alaves (2:1).
Do przerwy Barcelona przegrywała z Gironą 1:2. Po zmianie stron Polak nie wykorzystał jednej doskonałej sytuacji przy stanie 2:3. Za chwilę rywale zadali decydujący cios.