FC Barcelona - Girona FC: wynik na żywo i relacja live z meczu 16. kolejki LaLiga

Primera Division / 16. kolejka
Estadi Olímpic Lluís Companys / 10.12.2023
Jacek Cychol

Akt. 10/12/2023, 23:04 GMT+1

Kończymy już naszą relację, dzięki, że byliście z nami!
Ten wieczór na zawsze zapisze się w historii Girony. Historyczne zwycięstwo z wielkim rywalem w derbach Katalonii i pozycja lidera tabeli przed Realem Madryt.

90
Jeszcze po żółtej kartce zebrali Stuani i Fermin Lopez, ale to już nie miało znaczenia dla losów spotkania. Koniec meczu! Goście świętują na boisku Barcelony.
90
Rezerwowi przypieczętowali ten sukces Girony. Zmiany gości przyniosły zdecydowanie lepsze efekty niż w ekipie Barcelony.
90
Girona FC
Barcelona nie zremisuje tego meczu! Stuani dobija gospodarzy w ostatnich sekundach. Niekryty trafił do siatki z najbliższej odległości! 4:2!
90
FC Barcelona
Piłkę meczową na wagę punktu miał Lewandowski! Polak miał trochę swobody, ale trafił futbolówkę barkiem i nie skierował jej w światło bramki!
90
GOL! Guendogan zmniejsza straty, radząc sobie z dwoma obrońcami w doliczonym czasie gry. Czy nie za późno? Sędzia przedłużył drugą odsłonę o 5 minut, ale pozostały już tylko 3.
90
Girona FC
Powinno być już 4:1! Stuani ośmieszył w szesnastce Cancelo, akcję wykończył Solis, ale przeniósł piłkę nad bramką!
87
Girona FC
Jhon Solis wzmacnia na ostatnie minuty drużynę gości, zastępując Ivana Martina.
86
Guendogan marnuje dobrą okazję przed samą bramką! Zabrakło mu nieco centymetrów, by lepiej uderzyć głową.

85
Girona coraz bliżej objęcia fotela lidera!
83
Mogli dobić gospodarzy gracze Girony, Savio trafił jednak piłką w twarz Inakiego Penię!
80
Girona FC
GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1 PROWADZI GIRONA! DALEKIE PODANIE NA POŁOWĘ BARCY, STUANI ZGRYWA PIŁKĘ GŁOWĄ DO VALERY'EGO, A TEN PODWYŻSZA PROWADZENIE!
80
Z kolei w ekipie Barcelony Fermin Lopez wszedł za Pedriego.
79
Girona FC
Valery Fernandez i Portu zastąpili na boisku Wiktora Cyhankowa i Yana Couto.
76
Sporo niedokładności z obu stron w ostatnich minutach, ale to gospodarze muszą się spieszyć.
73
Girona FC
Na pierwsze roszady decydują się również goście. Cristhian Stuani wszedł za strzelca pierwszego gola Artema Dowbyka.
70
Lewandowski zablokowany na linii szesnastki. FC Barcelona po przewie stworzyła już masę sytuacji, ale nadal przegrywa 1:2.

68
Guendogan dopadł do piłki w polu karnym, uderzał pod presją i nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.