Atletico Madryt pokonało Gironę w hicie ligi hiszpańskiej

13/04/2024, 17:34 GMT+2

Atletico Madryt rozpoczęło źle, od szybko straconego gola, ale wygrało z Gironą 3:1 w szlagierze 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy był Antoine Griezmann.

Trening Atletico Madryt przed meczem 4. kolejki Ligi Mistrzów

Upływała dopiero 4. minuta sobotniego meczu, gdy składną akcję gości wykończył Artem Dovbyk, który z 17 bramkami jest aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.
Do przerwy Atletico, które w środę zrobiło krok w stronę półfinału Ligi Mistrzów, odpowiedziało dwukrotnie. Najpierw z rzutu karnego, w minucie 34., wyrównał Griezmann, a w doliczonym czasie prowadzenie gospodarzom dał Angel Correa.

Griezmann bohaterem Atletico Madryt

W drugiej połowie madrytczycy szybko postawili kropkę nad i. Znów bohaterem był Griezmann, który w 50. minucie efektownie huknął z kilku metrów po fatalnym wybiciu piłki przez Jhona Solisa.
W tabeli ligi hiszpańskiej Atletico zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 61 punktów, o cztery mniej od trzeciej Girony.
Lider, Real Madryt (75 pkt), także w sobotę zagra na wyjeździe z Mallorcą, a wicelider, czyli Barcelona (67 pkt) zmierzy się z ekipą Cadiz na jej stadionie.