Premier League. Wielka kłótnia o rzut karny w meczu Chelsea - Everton

16/04/2024, 08:03 GMT+2

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki Premier League piłkarze Chelsea rozbili u siebie Everton 6:0. Starcie zostanie zapamiętane głównie ze świetnego występu Cole'a Palmera, a także kuriozalnego zdarzenia z drugiej połowy.

Chelsea - Manchester United 1:0

Była 63. minuta, gdy przy wyniku 4:0 sędzia Paul Tierney podyktował rzut karny dla The Blues.
Wokół piłki natychmiast pojawiło się kilku zawodników gospodarzy, między innymi Noni Madueke, Nicolas Jackson oraz Palmer, a każdy chciał jednego - wykonać jedenastkę.
Między graczami doszło wręcz do szarpaniny i ostatecznie, po burzliwej dyskusji, do futbolówki poszedł Palmer, który pewnie pokonał Jordana Pickforda.
- Wstyd. To lekcja dla młodego zespołu, który wciąż musi się wiele nauczyć. Chcę przeprosić fanów za tę sytuację - powiedział po spotkaniu trener Chelsea Mauricio Pochettino.

Palmer dogonił Haalanda

Ekipa z Londynu pokonała broniący się przed spadkiem Everton 6:0. Bohaterem został Palmer, który do gola z karnego dołożył jeszcze trzy trafienia.
W tym sezonie Premier League młody Anglik ma już 20 bramek. To tyle samo, ile lider klasyfikacji strzelców Erling Haaland z Manchesteru City.

Cole Palmer bohaterem Chelsea w starciu z Evertonem

Chelsea - Everton 6:0 (4:0)

Bramki: Palmer (13., 18., 29., 64. z rzutu karnego), Jackson (44.), Gilchrist (90.).