Rezerwowy United bohaterem dwóch ostatnich akcji

Mateusz Kalina

Akt. 07/10/2023, 18:51 GMT+2

Szalona końcówka meczu na Old Trafford. Jeszcze w drugiej minucie doliczonego czasu gry Manchester United przegrywał z Brentford 0:1. Skończyło się na zwycięstwie Czerwonych Diabłów 2:1. Tymczasem swój mecz na wyjeździe wygrała Chelsea. The Blues pokonali Burnley 4:1, choć to gospodarze strzelili pierwszego gola.

Skrót meczu Manchester United – Fulham w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Ledwie tydzień temu sposób na Manchester United znaleźli na Old Trafford piłkarze Crystal Palace, którzy wygrali wtedy 1:0. Wydawało się, że w sobotę dojdzie do powtórki.
Przyjezdni prowadzili po golu Mathiasa Jensena. Duńczyk trafił w 26. minucie. Piłka po jego strzale prześlizgęła się pod rękawicą Andre Onany.
W 89. minucie piłka wpadła do bramki gości, ale wcześniej na spalonym był Anthony Martial.
Szaleństwo zaczęło się w doliczonym czasie gry, a bohaterem okazał się rezerwowy Scott McTominay. To jego dublet uratował Czerwone Diabły od drugiej z rzędu wpadki.

Manchester United wyrwał trzy punkty w meczu z Brentfordem

Mimo szczęśliwej wygranej sytuacja Manchesteru United wciąż nie jest radosna. Zespół Ten Haga po ośmiu kolejkach ma w dorobku 12 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Nie drażnić Chelsea

Na Turf Moor długo powody do zadowolenia mieli miejscowi kibice. Ich Burnley od 15. minuty prowadziło z Chelsea 1:0. Bramkę zdobył 18-letni Wilson Odobert, który pierwszy raz pojawił się w wyjściowym składzie Burnley w Premier League.
Stracony gol zdecydowanie pobudził The Blues i zabrali się na odwracanie losów spotkania. Zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, gdy własnego bramkarza zaskoczył Ameen Al Dakhil.
Chelsea po przerwie dołożyła kolejne trzy trafienia. Celnie strzelali Cole Palmer, Raheem Sterling i Nicolas Jackson. Ostatecznie goście z Londynu wygrali 4:1.

Nicolas Jackson tym strzałem ustalił wynik meczu na Turf Moor

Koszmar Bashama

Do przykrego zdarzenia doszło podczas meczu Fulham z Sheffield United. W 22. minucie, bez kontaktu z rywalem, otwartego złamania kostki doznał doświadczony Chris Basham. Obrońcy podano na murawie tlen. Po około kwadransie został na noszach zniesiony z boiska i karetką odwieziony do szpitala.