"Siedmiobramkowy thriller". Arsenal zadał decydujący cios w 97. minucie

06/12/2023, 07:54 GMT+1

Piłkarze Arsenalu Londyn wygrali 4:3 wyjazdowy mecz z Luton Town w 15. kolejce Premier League. Przesądzającego o zwycięstwie lidera tabeli gola Declan Rice strzelił w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Grający w barwach Kanonierów reprezentant Polski Jakub Kiwior spędził na boisku ponad godzinę.

Trening Arsenalu

Po pierwszej połowie wydawało się, że Arsenal ma wszystko pod kontrolą. Lider prowadził 2:1 po golach Brazylijczyków - Gabriela Martinellego i Gabriela Jesusa. Dla Luton trafił Gabriel Osho.
Niespodziewanie jednak po 12 minutach drugiej części to gospodarze wygrywali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Elijah Adebayo i Ross Barkley.
Arsenal wyrównał chwilę później za sprawą Kaia Havertza, ale zwycięską bramkę zdobył dopiero w siódmej minucie doliczonej przez sędziego. Wówczas skuteczną główką popisał się Rice.

Declan Rice strzelił przesądzającego o zwycięstwie Arsenalu gola w meczu z Luton

Skorzystali z prezentu

"Strzał głową w ostatnim tchnieniu zapewnił Arsenalowi zwycięstwo i pięć punktów przewagi nad grupą pościgową" - skomentował nieoczekiwane problemy lidera Premier League dziennik "The Guardian".
BBC poniedziałkowe spotkanie określiła mianem "siedmiobramkowego thrillera", zwracając uwagę, że zwycięskie trafienie padło już po upływie czasu, na jaki prowadzący spotkanie sędzia Samuel Barrot zdecydował się przedłużyć mecz.
Kiwior wyszedł na boisko w podstawowym składzie i został zmieniony w 64. minucie.
W tabeli Arsenal wyprzedza teraz o pięć punktów Liverpool i o sześć Manchester City. Drużyny te swoje mecze rozegrają w środę na wyjazdach. The Reds zmierzą się z innym beniaminkiem Sheffield United, a obrońcy tytułu z Aston Villą Matty'ego Casha.