Szybki gol Crystal Palace. Manchester City odpowiedział i wygrał

06/04/2024, 15:33 GMT+2

Manchester City pokonał na wyjeździe Crystal Palace 4:2 w sobotnim meczu 32. kolejki ligi angielskiej. Zaczęło się dość niespodziewanie. Od błyskawicznie zdobytej bramki przez gospodarzy.

Manchester City najlepszym męskim klubem

Upływała dopiero 3. minuta, gdy błąd, zresztą jeden z wielu do przerwy, popełnili gracze z Manchesteru. Wykorzystał go Jean-Philippe Mateta, który pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza rywali Stefana Ortegę.
Po 10 minutach było już 1:1 po efektownym strzale Kevina De Bruyne'a.
Oba zespoły w pierwszej połowie miały kolejne szanse na gole. W minucie 19. pojedynek z bramkarzem Crystal Palace Deanem Hendersonem przegrał jednak Erling Haaland, w 38. minucie upiekło się gościom po tym, jak poprzeczkę obił Jordan Ayew.

Gole po składnych akcjach Manchesteru City

Po zmianie stron Manchester City od razu ruszył do ataku. Po dośrodkowaniu Jacka Grealisha bramkę po uderzeniu z kilku metrów zdobył Rico Lewis.
Goście po objęciu prowadzenia nie forsowali tempa, ale gdy przyspieszyli, wbili następne gole. Po składnych akcjach zespołu najpierw trafił Haaland, a na 4:1 podwyższył De Bruyne.
Gospodarze, bezradni dotąd na tle przeciwnika, niespodziewanie odpowiedzieli. Rozmiary porażki w 86. minucie zmniejszył Odsonne Edouard.

Manchester City pokonał na wyjeździe Crystal Palace 4:2

Mistrzowie Anglii przesunęli się w tabeli z trzeciej na drugą pozycję - 70 punktów. Tyle samo uzbierał prowadzący Liverpool, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z szóstym Manchesterem United, mającym już niewielkie szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.